značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

Diskusní fórum

Připomínky, návrhy

18.11.2019: Marta vL Marta.lee@seznam.cz

Petre rada bych k Vasemu hodnoceni WLP 2019 a Vasemu shrnuti neucasti Glentyne pridala konkretni spravna fakta. Panu Svobodovi jsem sdelila, ze bude sdilet kapli s Macallanem, protoze jinde uz neni misto a ze jeho misto v kapli ale zustane jako vzdy. Na to mi dal okamzite ultimatum; bud on a jeho whisky parta nebo jina whisky ale bez nej...Asi jste videl, ze jeho misto zustalo volne. Tak asi k rozhodnuti pana Svobody.

10.4.2016: Whiskyonline pkomarek@whiskyonline.cz

Díky za zajímavé info. Odděleně jsou uváděny, protože jsou to dva různé názvy. Informaci, že se jedná o jednu řadu jsem zatím nikde nenašel. Ono k českým whisky je obecně málo informací a většina dotazů mi skončila bez odpovědi. A ke starším je to ještě horší. Původně mne české whisky zajímaly spíše proto, že jsou naše, ale překonávat bariéru k informacím mne přestalo bavit.

08.4.2016: Petr hrdlicka.petr@seznam.cz

Zdravím, chtěl jsem se zeptat na jednu věc ohledně dolanské whisky gold cock a king barley, možná pro osvětlení věci. Na Vašem webu jsou uváděny obě whisky odděleně, ale já jsem byl od malička přesvědčen, že jde historicky o jednu řadu. Naše rodina bydlela přímo naproti likérce a měli jsme proto k jejich produktům vcelku blízko. Vždy bylo prezentováno, že gold cock byl tříletý a king barley byla jako vyšší level 6 a 12-ti letá. Až novým managementem Selika byla celá řada uvedena již jen jako jednotná řada Gold Cock ve stylu Johnnieho Walkera. Bohužel ani to nepomohlo a šly do krachu. Naštěstí nám kohouta zachránil Jelínek a dík jim za to. :-)

15.10.2015: Whiskyonline pkomarek@whiskyonline.cz

díky, kouknu na to a přidám na WOL

14.10.2015: Drinkx drinkx@zoznam.sk

Existuje tri roky Nestville prvá slovenská whisky, pre overenie stránka výrobcu http://www.nestvillewhisky.sk/

06.10.2014: zombice

S GlenDronachem je to trochu slozitejsi :-) Diskuze k tomu probihala zde http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic.php?f=10&t=344&h ilit=glendronach+speyside . Pridam, ze ja jsem snad nekde slysel, ze palirna je primo na rozhrani regionu a whisky se pali ve Speyside, ale dozrava ve skladech v Highlands (nebo naopak) :-)

04.10.2014: Roman info@jeromacigars.eu

Dobrý den, dostala se mi do ruky láhev whisky Glendronach Parliament 21y. Na etiketě stojí že pochází z Highland, ovšem vy ji máte zařazenou pod Spayside. Otázka je tedy na snadě, kde se vyrábí? Děkuji.

20.12.2011: Whiskyonline pkomarek@whiskyonline.cz

Probíhá přesun domény a webu WOL na jiný server. Doufám, že bude co nejméně komplikací. Vánoce není ideální doba, ale rád bych to stihnul do konce roku.

25.4.2011: Whiskyonline pkomarek@whiskyonline.cz

Trochu jsem dnes přerovnal příspěvky v diskusním fóru. Nedivte se tedy, že nesedí data o posledním příspěvku v přehledu fór. Jinak se omlouvám, že WOL zanedbávám. Před rokem jsem propadl R/C autům a expedičnímu ježdění. Tento koníček je časově náročný a to podstatně více, než jsem čekal. Pro zajímavost jedno video ze závodu: http://www.youtube.com/watch?v=LQnlkP45LAA (moje je ta žlutá Toyota Land Cruiser FJ40 na podvozku CR01)

23.12.2009: Hunter

Paráda, vše je přehlednější, líbivější...jednoznačně posun k lepšímu.

21.12.2009: Whiskyonline pkomarek@whiskyonline.cz

diky, opraveno

20.12.2009: Radek zimos@volny.cz

V to levym nabídkovym menu je napsáno campbletown (pod Skotsko a single malt).

20.12.2009: Króča never.hans@seznam.cz

Málokdy se vidí takto povedená změna:-) chválím a zdravím

17.12.2009: čendaa

Pěkná práce.

17.12.2009: Whiskyonline pkomarek@whiskyonline.cz

Při přechodu na novou verzi WOL byla také pročištěna diskusní fóra a návštěvní kniha (byly odstraněny již neaktuální příspěvky o problémech v minulé verzi a případně některé příspěvky přesunuty do správných fór). Všechna fóra také mají datum úprav ke dni přechodu.

07.12.2007: Jiří Jackiv jjackiv@seznam.cz

Je to možná pro někoho maličkost,ale líbí se mi že ve výběru značek si můžu poslechnout,jak se jednotlivé názvy vyslovují.Člověk si pak nepřipadá jak trdlo když jde něco kupovat.

08.10.2007: miloš milos.whisky@seznam.cz

Vážený pane, v souvislosti s ochutnávkou Single Malt Whisky Clubu v ČR dne 16.10.2007, nevím, nakolik jste zachytil změnu v Classic Malt, ale v roce 2006 společnost Diageo rozšířila tradiční šestičlenou řadu o další dvě značky a to o 13letou Caol Ila 1993 dozrávající v sudech po moscatelu, což je italské bílé víno vyráběné z odrůdy révy muškát a o 15letou Clynelish 1991 dozrávající v sudech po oloroso, jedna z verzí dolihovávaného vína sherry.

17.06.2007: Poláková dag.polakova@seznam.cz

zajímalo by mě, zda existuje whisky mající v samotném názvu MALT jako např. Legacy, Enigma atd.a samozřejmě, že by měla být malt, díky

14.04.2005: Láďa pipacek@email.cz

Zdravím a děkuji za pěkné stránky. U bourbonů jsem jen chtěl poznamenat pokud je mi známo, že Southern Comfort není bourbon, ale likér.

13.3.2005: Whiskyonline pkomarek@whiskyonline.cz

Svět whisky (a taky whiskey a bourbonu) je na jednoho člověka příliš veliký. Zatím jsem se stránkám Whiskyonline.cz věnoval sám, ale čím dál tím více je vidět, že nestíhám současně sledovat novinky, doplňovat informace a opravovat různé chyby a vedle toho všeho se věnovat dalším činnostem, rodině (včetně pesanů), koníčkům apod. Máte-li zájem se podílet na dalším vývoji těchto stránek - jedná se o nové informace, novinky, vyhledávání chyb apod., ozvěte se na můj mail. Případné dotazy můžete směrovat sem do fóra, aby mohly být případně vodítkem i pro jiné zájemce.

15.11.2004: Whiskyonline pkomarek@whiskyonline.cz

2 Miloš (15.7.2004): co se týče informací o whisky Glenfiddich, tak vycházejí z několika různých zdrojů. Je sice možné, že všechny moje zdroje vycházejí z jednoho chybného, ale zatím se toho budu držet. Omlouvám se za mé totálně opožděné reakce, ale času je čím dál tím méně. Postupně se pokusím všemi připomínkami probrat a doufám, že se objeví další.

25.10.2004: rely rely_ak47@seznam.cz

To Miloš 2: Doufám, že to neznamená, že Ardbeg ukončí výrobu anebo změní charakteristiku - to bych totiž asi nepřežil :-(.

25.10.2004: Miloš 2 profil@telecom.cz

Nevím jestli jste zaregistroval, 52% společnosti Glenmorangie Plc., čtvrtého největšího světového výrobce malt whisky zakoupila v září 2004 za 300 miliónů liber společnost Moet Hennessy, majitel značky proslulého koňaku Hennesy a šampaňského Dom Perignon. Tím zároveň získala tato společnost značky Glen Moray a Ardbeg. Firma byla před prodejem ve vynikající kondici, ročně prodala 1,6 miliónu beden whisky a byla čtyři roky po sobě stabilně v zisku. Rodina MacDonaldů, vlastnící 300 let starou značku Glenmora prodej zdůvodňuje postupným stárnutím akcionářů, z rozvětveného klanu jsou nyní ve firmě zaměstnáni jen dva jeho členové. Společnost Moet Hennessy vlastní z 66% producent luxusního zboží LVMH, 34% patří britskému koncernu Diageo, jedničce na světovém trhu s alkoholickými nápoji.

13.09.2004: Miloš 2 profil@telecom.cz

Chybí mi údaje o skotské singl malt MacPhail´s, co vím já, jedná se o whisky od společnosti Gordon and MacPhail´s. Zůstává nejasno ze které palírny whisky pochází, měn se ostáčení ke táční, ale vždy se jedná o malt ze Speyside. Vždy se také jedná o whisky z vlastních, velmi starých zásob. Proto je také velmi široká paleta ve stáří a síle, 10 let, 15 let, 21 let, 25 let, 30 let a 40 let, většinou 40%, stáčí se vybrané ročníky 1973, 1965, 1937, 1938, 1939 a 1940. 50 letá je dodávána v broušené dóze. S dodatkem " Gold 106" je stáčena v sudové síle 60,5 %. Ročník 1967 Port Cask patří mezi první, kde se experimentovalo s různými druhy sudů. K stému výročí firma dodala Vatted malt z jednoho sta různých sudů. Víc nevím, jak zjistím pošlu.

01.09.2004: Whiskyonline pkomarek@whiskyonline.cz

2Miloš: Na Vaše připomínky se podívám. Das Whisky Lexikon nemám, takže to budu porovnávat ze zdroji, které používám já. Jinak jsem rád, že se tomu někdo tolik věnuje. Co se týče různých názvů whisky z jediné palírny - když ty stránky původně vznikaly, tak jsem nevěděl o tolika dalších názvech a zvolil lehce nepraktické řazení podle značek (kromě single malt, se stejně ostatní řadí podle značek), předělání do jiné logiky řazení neplánuju, protože by to znamenalo příšerně velké množství času. V tuto chvíli nemám bohužel čas se tomu věnovat ani v té míře, aby to nevypadalo, že stránky vůbec nežijí. Připomínky posílejte dále, můžeme se i zkusit domluvit a zajít na sklenku dobré whisky.

20.08.2004: Miloš profil@telecom.cz

Jen jsem poslal svůj příspěvek, čtu dál a narážím na značku Drumguish. Posílám co vím já z literatury Drumguish ( drum-ooish) jedna z nejnovějších palíren, vyrobila svůj první nápoj v roce 1991, nalézá se nedaleko Kingussie v Drumguishe, založil ji Georg Christi jako svůj sen soukromé palírny, jako první pokus byla sudová sladová Glentromie vyráběná firmou Glentromie Distillery Co. v Drumguishe ale distribuovaná firmou Speyside Distilery Co. Tato vlastní palírnu téhož jména, kterou rodina Christie za značných útrap uvedla v roce 1990 do provozu. Glentromie již obsahuje malt z nové palírny a je stáčena ve stáří 12 a 17 let.

20.08.2004: Miloš profil@telecom.cz

Děkuji za reakci, první můj příspěvek byl po letmém seznámení, teď pozorně čtu vše na stránkách, některé připomínky, třeba značka Cockburn je vyráběna v palírně Tamdhu, nikoliv Tomatin, viz Das Whisky Lexikon str. 126, Usquaebach není single malt ale vatted malt viz tamtéž str. 580, jak se tím celým prokoušu, tak budu připomínkovat, malé doporučení, neuváděl bych dřívější a nové názvy palíren zvlášť. ale pod jeden název, třeba Cardhu a Cardow bych uvedl pod Cardhu, kdo hledá druhý název, najde ho vyhledávačem, tak to vypadá, že je těch značek více než tomu je ve skutečnosti. Postupně budu posílat připomínky, berte to jako pomoc, nikoliv jako výtku.

10.08.2004: Whiskyonline pkomarek@whiskyonline.cz

2Miloš (26.7.04) - Díky za pochvalu stránek, práce je to opravdu hodně a v poslední době nemám bohužel čas, který bych tomu mohl věnovat. Budu rád pokud se podělíte o informace, případně fotografie, protože není možné v jednom člověku obsáhnout úplně vše. Co se týče dělení whisky - uměl bych si představit i několik dalších hledisek, ale současně chci, aby ty stránky byly stále čitelné i pro běžné návštěvníky a ne jen pro odborníky na whisky.

26.07.2004: Miloš profil@telecom.cz

Stránky dobrý, zajímavý, takřka vyčerpávající. Jen bych skotské single malt dělil na originální z palírny a na neoriginální od nezávislých stáčíren. U některých whisek chybí informace, doporučuji zajímavou literaturu o whisky, např. německou knihu od Waltera Schoberta Single Malt Note Book, nebo od téhož autora německou Das Whisky Lexikon, tam jsou snad všechny whisky z celého světa, nebo anglickou knihu od Charlese MacLeana Malt Whisky, pro svoji potřebu čerpám i z anglické knihy od Carola P. Shawa Whisky. Single malt sbírám několik let, mám rarity, je jich asi 80 lahví, snažím se o sepsání všech údajů, rád se podělím o informce. Ještě jednou děkuji za stránky, sám vím, jaká je to práce to dát dohromady.

15.07.2004: Miloš

Podáváte milné informace o whisky Glenfiddich její slad se stále suší nad rašelinou jako za starých časů a tento postup se nezměnil. Váš názor o chuti a hlavně vůni po rašelině z použité vody je hloupost. S pozdravem Miloš

29.04.2004: Kulhánek

Zdravím Vás ještě jednou a mám otázku - kde jste přišel na to, že Yaesen je whisky? Na Okinawě je palíren mraky, ale pochybuji, že zrovna dělají whisky. Našel jsem ještě jedno jméno Awamori, což by snad také něco takového mělo být.

24.10.2004: Whiskyonline pkomarek@whiskyonline.cz

Jsem taky jenom člověk a tak se zde přes všechnu snahu objeví někdy i chyby a překlepy. Některé informace se zde neobjeví vůbec (např. proto, že jsou teprve připravovány či proto, že o nich vůbec nevím). Pokud víte o některých chybách či se chcete podělit o některé informace, můžete využít toto fórum. (Pokud by vám připadlo, že fórum bylo založeno později, než-li příspěvky v něm, tak máte pravdu, byly přeneseny z návštěvní knihy.)

Nový příspěvek do diskuse

jméno

mail (pro případnou odpověď autora)

text příspěvku

antispamová ochrana

který je dnes den v týdnu?
den pište bez diakritiky, všechna písmena malá!

jméno, text a antispam musí být vyplněné!