značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky

  tisk textu

COMPASS BOX

WOL jede logikou značek whisky, má to své výhody i nevýhody a i když Compass Box není značka whisky, tak ji kvůli informacím zařadím mezi nezařazené skotské značky whisky.

Firmu Compass Box založil v roce 2000 američan John Glaser, bývalý marketingový ředitel ve společnosti Johnnie Walker. Compass Box je Whiskymaker, tedy alespoň se tak označují a není důvod jim toto označení zpochybňovat. Co si pod tím představit? V tomto případě někoho, kdo se nebojí s whisky experimentovat a uvádět na trh nové produkty a myšlenky i když občas narazí.

V jejich plněních a ještě jednotlivých verzích je skoro nemožné se vyznat. Navíc asi vše budou limitované edice, takže to co se napíše o jedné, už vůbec nemusí platit o jiné i když základní označení je stejné.

Zkusím si je lehce shrnout tady a odkazy budou směrovat k jejich jednotlivých značkám, případně sériím (uvidím, jak to bude rozumně nazvatelné).
V jejich portfoliu najdeme obilné whisky, přes blended malt až po míchané whisky.

Grain whisky (obilná whisky)

•  Hedonism

Zástupcem obilných whisky je zde značka Hedonism. Nejedná se o single grain, ale o blended grain whisky - smíchanou z více single grain whisky. Od první verze už bylo vydáno větší množství verzí, které se liší whisky v ní obsažených. Zajímavostí je, že např u verze z dubna 2018 výrobce zveřejňuje i poměr jednotlivých whisky.

Hedonism

===========================

text budu dále doplňovat

jen jsem teď zase rozdělal moc věcí současně :(

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 22.12.2019