značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » irsko 

  tisk textu

PEARSE

Pearse Lyons Distillery založil Thomas Pearse Lyons se svojí ženou Deirde v Dublinu v roce 2017. Palírna se nachází v kostele svatého Jakuba (St. James)

Pearse Lyons DistilleryPearse Lyons DistilleryPearse Lyons Distillery

Vzhled a umístění palírny je opravdu nezvyklé. I vitráže byly vyrobeny přímo na míru pro palírnu.

Pearse Lyons DistilleryPearse Lyons DistilleryPearse Lyons DistilleryPearse Lyons DistilleryPearse Lyons DistilleryPearse Lyons DistilleryPearse Lyons Distillery

Palírna je v provozu od září 2017 a pokud dobře vím, tak zatím není v prodeji whisky, která by byla vyrobena přímo v této palírně. Pod značkou Pearse se zatím prodávají jiné whisky. Úplně to nechápu, proč jako nově otevřená palírna chtějí mít rovnou hotové a třeba i 12leté whisky. Připadá mi to jako riziko se jménem. Pokud tato jinde kupovaná bude lepší než pak jimi vyrobená, tak to bude vypadat divně a nedůvěryhodně. Pokud nezaujme tato jinde kupovaná, pak nevidím důvod se o značku dále zajímat.

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

Pearse Founder´s Choice 12letá Batch No.003 42%Pearse Founder's Choice 12letá Batch No.003 42%
Poznámky z ochutnávky vzorku při online ochutnávce v roce 2021:
Příjemné, celkem bohaté aroma, sladké, voňavé, obilí, trocha sherry, pak se začne projevovat trochu hořkosti a dřevitosti. Pak začíná v aroma ztrácet. V chuti výrazná hořkost až pepřovitost, kořeninost, kombinovaná smetanovostí, taková snaživě líbivá, ale ničím moc zajímavá. Celkově trochu jednodušší, s dalšími doušky ztrácí na zajímavosti.
Palírna Pearse Lyons je nová, ještě nemá na trhu vlastní whisky, takže toto si nechali namíchat pod svojí značkou a přiznám se, že nechápu proč. Ani obsah, ani proč, když ještě nemají svojí produkci. (11.3.2021)
Pearse Founder´s Choice 12letá Batch No.003 42%První dojem z aroma je celkem příjemný, sice až trochu převoněnost, ale sladké, příjemné, lehké dřevo, trocha sherry a čokolády. Pak začne více dřevnatět a hořknout. Sice si uchovává původní tóny, ale dřevnatost se prosazuje dost výrazně a celkový dojem začíná kazit. V chuti docela hutná, zkapalněné a zhutnělé úvodní aroma, působí příjemně, sladkost, trocha sherry, čokoláda, smetanovost, postupně se tam ale začíná objevovat hořkost a pepřovitost, což začne kazit celkový dojem. Dokončení je slabé a nese v doznívání úvodní chuti společně s tou přidanou hořkostí. Celkově to není nijak zajímavá whiskey. (6.4.2021)

Vašek Rout - Nedělní chvilka whiskezie

Palírna Pearse Lyons

.

Webové stránky palírny:

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 12.06.2022