značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » irsko 

  tisk textu

WHISTLER

Irskou whiskey The Whistler dává na trh palírna Boann Distillery.

Nejedná se ovšem zatím (přelom 2021/22) o zde vyráběnou whisky, palírna byla založena v roce 2016. První destilace proběhla v prosinci 2019. Whisky, kterou uvádějí na trh pochází z jiné/jiných irských palíren.

.

Webové stránky palírny:

FB:

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

Whistler Bodega Cask Single Malt 46%Whistler Bodega Cask Single Malt 46%:
Poznámky z ochutnávky vzorku z Adventního kalendáře 2021:
Aroma je prostě sherry bomba. Čokoláda, rozinky, výrazná kůže, postupně se mi tam přidávají hutná švestková povidla. Právě jsem zjistil, že jsem se zapomněl u čuchání a ještě furt se nenapil :) V chuti výrazná čokoláda, ale spíše mi to připomíná tu čokoládu na pití, rozinky, prostě i v chuti výrazná sherry bomba a v dokončení opět hodně výrazná čokoláda na pití, krásně doznívá. Úžasný čokoládový sherry dojem. Jen mi trochu připadá, že hodně přebíjí vše pod ním, nepůsobí, že pod tím bylo prázdno, ale je to přebité. Bylo to fakt dobré, ale trochu mám pocit, že kdybych si dal dobré sherry, tak budu mít podobný zážitek. (23.12.2021)

V aroma hodně líbivá sherryovka, čím dál tím víc se rozvíjí v úplnou sherry bombu. Čokoláda, rozinky, sladkost, hutná švestková povidla. Příjemné sherry čuchání, ale to začíná být tak nějak všechno. V chuti opět hodně sherry, čokoláda, sladkost, rozinky, ovocnost, prostě zase sherry, sherry a sherry. A zcela nepřekvapivě v dokončení sherry. Je to takové více alkoholové sherry, fajn na pití, spíš na mlsání. Ale to můžu mlsat i sherry. Je hodně na první dojem, velikánská líbivka. Jako bylo to dobrý, ne že ne, ale spíše taková povrchní radost. (31.10.2022)

The Izzi Pub - Peter Praženka

Adventní kalendář 2021: 17 december Whistler Bodega

Svet Whisky SK

The Whistler - až 10 vzoriek v 30 min

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 31.10.2022