značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » irsko 

  tisk textu

WHISTLER

Irskou whiskey The Whistler dává na trh palírna Boann Distillery.

Nejedná se ovšem o zde vyráběnou whisky, palírna byla založena v roce 2016. První destilace proběhla v prosinci 2019. Whisky, kterou uvádějí na trh pod názvem The Whistler pochází z jiných irských palíren.

.

Webové stránky palírny:

FB:

YouTube:

WB:

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

Whistler Bodega Cask Single Malt 46%Whistler Bodega Cask Single Malt 46%:
Poznámky z ochutnávky vzorku z Adventního kalendáře 2021:
Aroma je prostě sherry bomba. Čokoláda, rozinky, výrazná kůže, postupně se mi tam přidávají hutná švestková povidla. Právě jsem zjistil, že jsem se zapomněl u čuchání a ještě furt se nenapil :) V chuti výrazná čokoláda, ale spíše mi to připomíná tu čokoládu na pití, rozinky, prostě i v chuti výrazná sherry bomba a v dokončení opět hodně výrazná čokoláda na pití, krásně doznívá. Úžasný čokoládový sherry dojem. Jen mi trochu připadá, že hodně přebíjí vše pod ním, nepůsobí, že pod tím bylo prázdno, ale je to přebité. Bylo to fakt dobré, ale trochu mám pocit, že kdybych si dal dobré sherry, tak budu mít podobný zážitek. (23.12.2021)

V aroma hodně líbivá sherryovka, čím dál tím víc se rozvíjí v úplnou sherry bombu. Čokoláda, rozinky, sladkost, hutná švestková povidla. Příjemné sherry čuchání, ale to začíná být tak nějak všechno. V chuti opět hodně sherry, čokoláda, sladkost, rozinky, ovocnost, prostě zase sherry, sherry a sherry. A zcela nepřekvapivě v dokončení sherry. Je to takové více alkoholové sherry, fajn na pití, spíš na mlsání. Ale to můžu mlsat i sherry. Je hodně na první dojem, velikánská líbivka. Jako bylo to dobrý, ne že ne, ale spíše taková povrchní radost. (31.10.2022)

Whistler The Good, The Bad And The Smoky 48%Whistler The Good, The Bad And The Smoky 48%:
Poznámky z ochutnávky vzorku z Adventního kalendáře 2022:
V aroma přezrálé ovoce, jablka a hrušky. Postupně se vydýchává a začíná ovocně vonět, postupně až do převoněnosti. Nakonec se mi tam z ovoce usadila hezky zralá hruška, člověk by si hned kousnul. V pozadí možná lehký kouř. Po úvodním ne moc lákavým aroma jsme skončili u hezké hrušky a ten úvodní dojem byl napraven. V chuti sladká ovocnost, opět výrazně do hrušky, ale pak přijde trochu pálivého koření a když odezní, tak hrušky dostanou opečený nádech. Asi se mezitím trochu opekly. A opět výrazné hrušky. V dokončení trocha toho kouře a opáleného dřeva a sladké koření. Celkově to bylo fajn, hruškové, ne moc nakouřené, to si ani nezasloužilo nápis na etiketě, trochu toho koření to mohlo ubrat. (15.12.2023)
75/100

Jsem si vzpomněl na děckou říkačku: Šušky šušky u hrušky, šu.ají tam berušky, když je někdo vyruší, letí šu.at ka moruši.

The Whistler Calvados Cask Finish Batch 002 43%The Whistler Calvados Cask Finish Batch 002 43%:
Poznámky z ochutnávky vzorku z Adventního kalendáře 2023:
Když jsem si přivoněl hned po napití, tak jsem se zhrozil. Ale stačila jí chvilka času a ukázala se sladká ovocnost. Sad plný zralého ovoce, lehké, svěží, spíše jednoduché, čím dál tím víc ovocně sladké, až přeslazené. V chuti opět sladkost toho zralého ovoce, ovšem s trochou koření, jen se nemůžu rozhodnout, zda se mi to koření snaží tu chuť zachránit, aby byla bohatší nebo mě tam ruší. V chuti jinak lehká a když ji člověk moc nezkoumá, tak se nedočká toho koření, má jen ten dojem sladkého zralého ovoce a připadá mu pitelnější. Stejně sladce ovocně i zakončí. Celkově příjemně pitelná pro pohodové popíjení, ale ne moc pro zkoumání. Když jsem viděl, že calvados cask finish, tak jsem měl docela strach, ale v pohodě. Ješě se k ní někdy vrátím, abych to dopil, ale víc určitě ne. (1.12.2023)
69/100

The Izzi Pub - Peter Praženka

Adventní kalendář 2023: 1 December - The Whistler Calvados Cask Finish Batch 002 43%

Adventní kalendář 2022: 15. December - Whistler The Good, The Bad and The Smoky 48%

Adventní kalendář 2021: 17 december Whistler Bodega


Svet Whisky SK

The Whistler - až 10 vzoriek v 30 min

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 15.12.2023