značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » evropa » česká republika 

  tisk textu

AGNES

Česká republika

Palírna Agnes se nachází v Bohdanči. Byla založena v roce 2001.

.

Webové stránky palírny:

FB:


Moje návštěva v palírně Agnes - 15.3.2023

Povedlo se mi vnutit a pozvat do výletu do palírny Agnes. Za to moc děkuji. A musím říct, že až umřu, tak chci přijít do ráje a mám představu, jak by mohl vypadat. A to jsem ještě zapomněl vyfotit pivovar. Už tam chybí jen jedna jediná věc - spousta dobré whisky. Jejich whisky teprve zraje a stejně by to v ráji chtělo mít na výběr whisky z celého světa. No zatím se nechystám umírat, takže můžou v klidu dozrát a při nejhorším si tu další whisky nechám přibalit na cestu. (To není mířeno proti jejich budoucí whisky, ale široký výběr je široký výběr.)

Palírna je trochu z ruky, takže bez auta se tam člověk nedostane. A bez řidiče by to nebyla ta správná návštěva palírny. Kamil z Radlíka se tam chystal na návštěvu za Honzou Kadlecem a po možnosti se přidat jsem skočil jak whiskař po nabídnutém panáku dobré whisky (nebo jak se říká jinde, jak slepice po flusu). Samotná palírna na pohled tolik neuchvátí, ale jako celek je to prostě dobrý (a to hodnotím pouze z pohledu whisky, takže tolik neocením sady, moštárnu, hotel, ...). A když k tomu přidáte Honzu Kadlece, jeho nadšení a plány, tak je to prostě skvělý. Mezi kvasnýma tankama si člověk najednou připadá tak malý a u masa v pivovaru zase tak spokojený.

Jejich whisky teprve zraje a ještě nějakou dobu zrát bude. Na to, že spiritu ještě není ani rok, tak působí bohatě a vyzráleji, takže to vypadá také velmi nadějně. Na výsledek si ale budeme muset ještě pár let počkat a věřím tomu, že díky Honzově přístupu, bude výsledek dobrý. A ve vzduchu poletuje několik dalších nápadů. Musím říct, že poslední dvě návštevy v palírnách mě opět začínají naplňovat optimismem nad budoucností české whisky. Díky, Honzo z Agnes a Kamile z Radlíku.
Pár svých fotek doplním podstatně lepšíma od Jakuba Moravce (www.jakubmoravec.cz).

.

.

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 24.09.2023