značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » evropa » německo 

  tisk textu

EIFEL WHISKY

Německo

Eifel Destillate byla založena v roce 2009. Nejedná se ale o palírnu, jedná se o společnost stojící za značkou Eifel Whisky. Navázali spolupráci s výrobci sladu (dva jsou z oblasti Eifel, jeden z Bavorska), spolupracují s palírnou, kde svoji whisky pálí a následně ji nechávají zrát minimálně tři roky.

Eifel je vrchovina v Německu, která zasahuje až do Belgie.

Mají několik různých sérií (Signatur, Reserve, "746.9" a Single Cask Back Up (Einzelfass)) a velké množství plnění. Přiznám se, že se mi nechce věnovat další čas, se v tom prohrabovat a zkoušet to pochopit a zmapovat, přecejen se jedná jen o lokální německou whisky.

Eifel Whisky 10letá "746.9" Single Malt 46%Eifel Whisky 6letá "EILAY" Rye Whisky 57%Eifel Whisky 5letá Weizenmalz Whisky "Moseltaler" 46%Eifel Whisky 5letá Roggen Whisky "Ahrtaler" 46%Eifel Whisky "Hohes Venn" 46%Eifel Whisky Signatur "Smoky Blend" 50%Eifel Whisky Einzelfass "Duo Malt & Peat" 50%Eifel Whisky Einzelfass "Single Malt" Cask 99 Cask Strength 55,9%

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

Eifel Whisky 6letá "EILAY" Rye Whisky 57%Eifel Whisky 6letá "EILAY" Rye Whisky 57%:
Poznámky z ochutnávky vzorku z Adventního kalendáře 2019:
Další vzorek je žitná co zrála 4 roky v sudech po sherry a 2 roky v sudech po Laphroaigu lahvovaná v sudové síle. To "EILAY" znamená EIfel whisky, co se potkala s isLAY. Je taková dost převoněná, moc parfémovaná. Ve vůni silně dominuje žitná whisky a z boku se jí snaží sekundovat z jedné strany sherry a z druhé kouřová rašelina. Míchá se to v levnou vůni převoněného blendu. Moc to teda neslibuje, ale oproti trojce si alespoň nepřipadám jako alkoholik co pije okenu míchanou s technickým lihem. Ta se s tím v chuti vůbec nesere, proč by měla skrývat svých 57%, hezky rovnou pořádnou ťafku. Dost suchá, svíravá s umělou a umělohmotnou chutí s nádechem toho co bylo ve vůni, ale zcela povrchně. Dokončení vyschlo v ústech, když se předtím snažilo vzbudit dojem sherry a kouře, který skončil stejně uměle jak v chuti.

Gertruda docvičila svojí silovou sestavu, navlékla se do o dvě čísla menšího trička, polila se levnou voňavkou a vyrazila na lov. Očima sjela okolí, vybrala obět a celou svojí silou vyrazila vpřed s výkřikem "Meine Liebe". (4.12.2019)

Recenze na whisky.nethar.cz:

Eifel „Hohes Venn Quartett“

Eifel Whisky Einzelfass Malz & Rauch 6 yo

Eifel Whisky Eilay Roggen Peated Cask Whisky

Eifel Whisky 746.9 Single Malt 12 yo

Eifel Vintage 2013 Rich & Dark Peated Rye

Eifel The Rye Malt Bell 6 yo 2014

Eifel Single Malt Whisky Old Cream Sherry 15 yo

.

Webové stránky výrobce:

Etiketa Eifel Whisky 7letá "746.9" Peated Malt 46%Etiketa Eifel Whisky 10letá "746.9" Single Malt 46%Etiketa Eifel Whisky Signatur Smoky Malt & Rye "Hohes Venn" 46%Etiketa Eifel Whisky "To Walk" Single Rye 46%Etiketa Eifel Whisky Reserve Triple Malt 46%Etiketa Eifel Whisky Einzelfass Single Malt & Peat 50%

.(2019)

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 05.02.2024