značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » evropa » německo 

  tisk textu

GLEN ELS

Německo

Glen Esk je německá single malt whisky od Hammerschmiede Spirituosen. Whisky se zde vyrábí od roku 2002. V letech 2005/2006 byly stočeny první láhve. Každá láhev je naplňena ručně a také ručně oetiketována.

Whisky je zde vyráběna v malých sériích, většinou se jedná o single cask, neexistuje zde žádné standardní plnění. U takto malé palírny se to dá i pochopit, díky malému počtu lahví se může jednat o určitým způsobem vzácnou whisky, otázka ovšem je, jaká úroveň se jim daří držet. Experimentují přecejen s velkým množstvým různých sudů, výsledek nemusí být vždy dobrý (ovšem při tam malé produkci by i vylití jednoho sudu bylo velkou ztrátou a tak je otázka, zda i tento sud by byl stočen - stejně jsou vysledné whisky rozkolísané, on to nějaký sběratel koupí - je to ale jen moje úvaha, vycházím z toho, kolika větším palírnám se různé experimenty nepovedly a to na to měly větší týmy a zkušenosti).

Jak jsem psal výše, whisky se vyrábí v malých seriích (sudech). Na trh šla série Woodsmoked Malts, která byla např v těchto verzích - Single Moscatel Cask, Single Rich Claret Cask, Single Bual Madeira Cask, Single Fine dolce Marsala Cask, Single Ruby Port Cask, Single Dulce Negro Malaga Cask, Single Darkest Sherry Cask. K desetiletému výročí šla na trh Glen Els Ascending the Mountain. Vyrobili sérii s označením Elements, která obsahovala verze Earth, Air, Water a Fire. A mnoho dalších různých plnění (nechci je tu všechny vypisovat, ani hledat, považuji tuto whisky spíše za zajímavost).

Glen Els Single Tawny Port Cask 26.5.2008/22.8.2011 45,9%Glen Els Single Port Cask 45,9%Glen Els Single Malaga Cask 44,4%Glen Els 5-ti letá Woodsmoked SIngle Rich Claret Cask 45,9%Glen Els Ascending the Mountain 46,6%

na začátek stránky

Charakteristiky

Recenze na whisky.nethar.cz:

Glen Els The Journey

Glen Els Triple Port 2017

.

Webové stránky výrobce:

Etiketa Glen Els Single Tawny Port Cask 26.5.2008/22.8.2011 45,9%Etiketa Glen Els Unique Distillery Edition Sherry Cask 2007/08-2011 45,9%Etiketa Glen Els Rarities 45,9%

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 06.12.2019