značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » evropa » německo 

  tisk textu

WHESSKEY

Německo

Whesskey je vyráběná v rodinném lihovaru Höhler v Aarbergen ve spolkové zemi Hessen.
Označení Whesskey je složeninou whisky a Hessenu - W-Hess-Key, přičemž ta koncovka může být dána tím, aby to nebylo lehce zaměnitelné se slovem whisky.

Lihovar má klasicky velmi široký záběr, od ovocných pálenek, přes gin, rum, vodku, likéry až po whisky.

Začátek výroby whisky datují k lednu 2001. Když jsem dohledával nějaké fotky, tak mě překvapilo, kolik různých whisky zvládli vyrobit a mají v současné chvíli v nabídce.

Whesskey Hessischer Blend-Whisky 44%Whesskey Hessischer Barley-Whisky 44%Whesskey Hessischer Corn-Whisky 44%Whesskey Hessischer Bio-Münchner Malz Whisky 44%Whesskey CaraAroma Hessischer Single Malt Whisky 44%Whesskey Single Malt Whisky 40%Whesskey Light Peated Single Malt Whisky 40%Whesskey Hessischer Rye-Malt Whisky Cask Strength Finished in Jamaican Rum Cask 61,8%Whesskey Hessischer Triricale Whisky Single Grain 44%Whesskey 7letá Hessischer Oat Whisky Cask Strength Single Grain 67,6%Whesskey 7letá Hessischer Rye Whisky Cask StrengthWhesskey 7letá Hessischer Pilsner Malt Whisky Cask Strength

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

Whesskey Triticale 6letá Single Grain Whisky 44%Whesskey Triticale 6letá Single Grain Whisky 44%:
Poznámky z ochutnávky vzorku z Adventního kalendáře 2019:
Šestiletá obilná whisky, spíš to měli nazvat "kriticale". Teda aroma, pokud se tomu dá tak říkat mi protáhlo dutiny. Jak když jsem technickým lihem pečlivě čistil malou plochu a musel u toho být dost blízko a poctivě to čuchat. Smrdí to jak čerstvě vypálené, to je snad parfémovaný čistící prostředek. Píšou šestiletá, ale asi to zapomněli do toho sudu nalejt nebo jim nikdo neřekl, že pod pojmem "barrel" se nemyslí umělohmotný. Se toho bojim. Tak nebudu srab a zkusím ochutnat, ale už k tomu nečuchám. Au, chuť odpovídá aroma. To je naředěný čistící prostředek s aromatickou příchutí, aby se to nedalo pít. Tak tohle byl příklad čirého masochismu. Možná tím nedopitým zbytkem (většina té lahvičky) půjdou vyčistit ty skrvny v dílně, co stále odolávají. Dopíjet to nebudu, nejsem masochista.

Přemýšlel jsem k jaké ženské to přirovnat, ale to co mne napadlo se nedalo psát, to jsem musel hned vypudit z hlavy nebo bych se ještě pár nocí strachy budil ze sna. Nakonec mě to přirovnání napadlo - to je jak německé porno. To že to vyrobili - proč ne, to že to skladovali šest let v plastovém sudu, kde byl předtím denaturovaný líh - no budiž, ale že to nalahvovali, nazvali whisky a ještě se pod to podepsali - to už je fakt šílené. (3.12.2019)

Recenze na whisky.nethar.cz:

Whesskey Hessischer Single Malt Whisky aus Rauchmalz

Brennerei Höhler Triticale Single Grain Whesskey

Whesskey Hessischer Rye-Malt Whisky

.

Webové stránky výrobce:

Etiketa Whesskey Hessischer Blend-Whisky 44%Etiketa Whesskey Hessischer Barley-Whisky 44%Etiketa Whesskey Hessischer Corn-Whisky 44%Etiketa Whesskey Hessischer Bio-Münchner Malz Whisky 44%Etiketa Whesskey CaraAroma Hessischer Single Malt Whisky 44%Etiketa Whesskey Single Malt Whisky 40%Etiketa Whesskey Light Peated Single Malt Whisky 40%Etiketa Whesskey Hessischer Rye-Malt Whisky Cask Strength Finished in Jamaican Rum Cask 61,8%Etiketa Whesskey Hessischer Triricale Whisky Single Grain 44%

.(2019)

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 03.10.2023