značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » evropa » německo 

  tisk textu

WILD WHISKY

Německo

Wild Whisky je vyráběná v rodinném lihovaru rodiny Wildů v Gengenbachu ve spolkové zemi Baden-Württemberg. Odvolávají se také na v Německu populární Schwarzwald (Černý les) - Swarzwälder Wild Whisky.
V lihovaru vyrábějí různé pálenky a k nim i whisky.

Vyrábějí Single Malt whisky, která zraje 5 let v nových sudech z amerického dubu, v sudech po bourbonu a v sudech po červeném vínu.

Blackforest se názvem odvolává na Černý les a ten obrázek na láhvi je kozoroh. Whisky prochází trojitou destilací a následmě zraje v nových sudech z amerického dubu, v sudech po sherry a koňaku.

Wild Whisky Blackforest 42%Wild Whisky Blackforest 42%Wild Whisky Single Malt 42%Wild Whisky Single Malt

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

Wild Whisky Blackforest 42%Wild Whisky Blackforest 42%:
Poznámky z ochutnávky vzorku z Adventního kalendáře 2019:
Podle názvu to prý bude divoké. První dojem v aroma není až tak špatný. Sice tam občas prolítne vlna odlakovače na nehty, ale když se člověk trefí mezi ty vlny tak tam najde jablečný štrůdl se skořicí, trochu mléčné čokolády a lehký voňavý koňak, který tam chvílema pouští jemné smetanové tóny. Ty vlny odlakovače to trochu kazí, takže to není na delší čuchání, ale dojem celkem dobrý. Chuť lehce nevýrazně medová, slabá, nevýrazná. Celá ovšem zastiňovaná větrovým lehce štiplavým bonbonem. Dokončení opět do medu. Jen ted med v chuti i dokončení je takový dost naředěný, taková medovice (nepleťte si to s medovinou, medovice je med nařaděný vodou, občas tím krmím mravence). Úplný závěr patří opět tomu větrovému bonbonu, takový ten zelený, ale ne úplně mentolka, který celkem dlouho doznívá. Není to bomba, ale celkem se dá. Ono to nakonec nebylo až tak divoký. (5.12.2019)

Recenze na whisky.nethar.cz:

Wild Whisky

Wild Whisky Blackforest Peated

Brennerei Wild Blackforest Wild Whisky

.

Webové stránky výrobce:

Etiketa Wild Whisky Blackforest 42%Etiketa Wild Whisky Single Malt 42%

.(2019)

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 03.10.2023