značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » evropa » německo 

  tisk textu

LA BOTA

Španělsko

Společnost Equipo Navazos je dá se říci španělskou nezávislou stáčírnou nebo prodejcem různých stáčení (různého alkoholu) ve své sérii La Bota. Najdeme zde nejen whisky a to jak španělskou, tak i čistě skotskou, tak i různý další alkohol - rum, gin, sherry, víno, ...

S číslem 66 byla vyrobena La Bota 66 de Whisky de Malta "Bota NO", která byla lahvována duben-květen 2016 v počtu 800 láhví. Jedná o whisky vyrobenou ze sladového ječmene a destilovanou v Castilla la Vieja s odhadem stáří okolo 12-ti let. Měla by to tedy být čistě španělská whisky.

Další whisky stáčeli s číslem 88, což je tentokrát skotská whisky.

Další whisky je pod číslem 89 a je označená jako La Bota 89 de Grain Whisky "Bota NO". Opět uvádějí sladový ječmen a destilaci v Castilla la Vieja. Lahvovaná v listopadu 2018, počet láhví 570 a stáří okolo 14 let. Měl by to být sesterský sud od čísla 66. Proč je 89 označená jako Grain Whisky a 66 jako Whisky de Malta jsem nepochopil.

Vedle série La Bota, dělají ještě spoutu dalších. Také sérii Navazos Palazzi ve které se objevují také Malt Whisky a Grain Whisky (bez dalšího popisu).

La Bota 66 de Whisky de Malta "Bota NO" 46%

na začátek stránky

Etiketa La Bota 66 de Whisky de Malta "Bota NO" 46%zadní Etiketa La Bota 66 de Whisky de Malta "Bota NO" 46%

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 01.04.2022