značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » evropa » další státy 

  tisk textu

ARMORIK

Francie

Single malt whisky ArmoriK je vyráběna v palírně Warenghem. Je označována jako Whisky Single Malt de Bretagne, nese také označení Whisky Breton, palírna byla dříve známá pod názvem Breton. Palírna byla založena v roce 1900 a vyrábí se zde také míchaná whisky WB (Whisky Breton ? Warenghem Bretagne).

V palírně WarenghemArmorik 40%Armorik 40%Armorik

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (Whiskyonline.cz):

Armorik Single Malt 40%Armorik Single Malt 40%:
(Láhev kupovaná cca v roce 2003 ve Francii)
První vlna vůně je dost silná, lihová, new-makeová. Když se nechá chvilku odpočinout, tak se dají najít dřevěné tóny celkem čerstvého dřeva, medová, sladová sladkost, jablka, trochu těžkých nahořklých, možná kořeněných tónů. Aroma jinak celkově příjemné, nenáročné, nijak moc bohaté. Není to nic k velkému očuchávání. Chuť neodpovídá aroma, je taková, mladá, nevyváženám, neposedná, když to budu chtít říct hezky, tak hravá. Úvod je sladko-slaný, ale rychle přebíhá mezi dominujícíma chutěma. Ne, jako by se nemohla rozhodnout, spíš ve stylu - a ještě ti ukážu tohle a tohle a tohle taky zkus a rychle k dalšímu. Taková moc roztěkaná. Úvod sladko-slaný, přejde do slaného, pak sladkého, pak trochu dřeva, které přebije kořenitost přecházející do jódovosti, aby ve středním dokončení byla výrazně suchá s tóny dubového dřeva.

Celkově to není nijak moc zajímavá whisky, spíše nudná a po chvíli mě přestává bavit úplně. Díky roztěkanosti nemá moc charakter a po chvíli hra "najdeš něco dalšího" přestává bavit. Dopít se to dá, stává se čím dál nudnější, ale k tomu, abych nepsal nasucho a nevadilo mi, že moc nevnímám co piju, je použitelná.

Armorik Single Malt 40%Je to taková mladá, snaživá holka. Upřímně by chtěla být hodně dobrá a skvělá, jenže na to nemá. Ani to by nemuselo vadit, každý má nějakou přednost, která ho činí zajímavým. Jenže ona je strašně roztěkaná, jako kdyby si přečetla knížku "společné hrátky na jeden měsíc", jenže na to má jen jednu noc a snaží se něco z toho stihnout. A tak rychle k dalšímu, ať stihneme ještě další. Přežít se to dalo, ale konečný dojem moc nezůstal a není důvod se k ní znovu vracet. (6.6.2020)

v knize Svět whisky hodnotí:

Armorik Single Malt 40%Armorik Single Malt 40%:
Mladý destilát Armorik je svěží a velmi kořeněný se slaným přídechem a suchým dubovým dokončením.

Ulrike Lowis ve své knize (Whisky - Historie, Výroba, Značky (z roku 2015)) hodnotí:

Armorik Single Malt Classic 46%Armorik Single Malt Classic 46%:
Aroma: Vydatné, elegantní, lískové oříšky a opečený toast.
Chuť: Bezprostředně ovocná chuť, poté se do ní postupně mísí tóny sušených plodů a obilí, do nichž vstupuje jemná kořenitost.
Dokončení: Dlouhé a trvale kořenité, přidává se slaná mořská bríza.

Recenze na whisky.nethar.cz:

Armorik

Armorik Classic

Armorik Édition Originale

.

Webové stránky palírny:

Etiketa Armorik 40%Etiketa Armorik 40% (zadní)Etiketa Armorik 40%

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 05.01.2022