značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » evropa » další státy 

  tisk textu

PUNI

Itálie

text zatím není k dispozici...

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

Puni Nova batch No.02 2016 Italian Malt Whisky 43%Puni Nova batch No.02 2016 Italian Malt Whisky 43%:
Poznámky z ochutnávky vzorku při online ochutnávce v roce 2021:
V aroma je znát, že je to mladá whisky z bourbonového sudu. Aroma je lehké, sladké, vanilka, banán, celkem přijatelné. Po chvíli vydýchání se začne více ukazovat mladost, hořkost dřeva, stále zůstává lehké. V chuti taky lehká, sladká, dřevo a trocha hořkosti z něj. Je znát, že je mladá, že se snažili o lehkou whisky k nenáročnému pití, tak trochu odpovídá whisky pro italský trh. (25.3.2021)
Puni Nova batch No.02 2016 Italian Malt Whisky 43%Už v aroma je znát, že je to mladá a lehčí whisky. Rovnou bych řekl "italský styl". Aroma je sladké, výrazná bourbonová vanilka, čerstvý rozkrojený banán, až banán ve sladké čokoládě. Aroma je hodně lehké, celkem svěží, nenáročné, pro rychlé pobavení, pro jeden večer. Když se nechá ještě chvíli vydýchat, tak se objeví hořkost dřeva. Už je přečekaná. Chuť je taky lehká, sladká, sladké dřevo, ale se stopami dřevité hořkosti a vanilky, jinak celkem prázdná. Je pro takové obyčejné večerní popíjení na italské pláži, kdy s přibývajícími skleničkami, postupující hodinou a soumrakem jsou holky krásnější a přítulnější. Při té lehkosti člověk nedomýšlí ráno, kdy neví, vedle čeho se probudí, co si z toho odnese a jaká bude kocovina. (19.4.2021)
Puni Vina Single Malt Marsala Finish 43%Puni Vina Single Malt Marsala Finish 43%
Poznámky z ochutnávky vzorku při online ochutnávce v roce 2022:
Aroma je svěží, lehké a výrazně ovocné s hladivým smetanovým nádechem. Oříšky s nádechem čokolády, příjemné. V chuti krémová, oříšková, čokoláda. Celkem jemná, svěží, příjemná, krémově hladivá. V dokončení trocha koření, skořice. Hutnější, ale nevýrazné ovoce a nebo spíše vinný dozvuk. Příjemně popíjitelná. Nijak zvlášť hluboká, ale příjemně popíjitelná. Zcela vhodná na noční italskou pláž s krásnou italkou po boku. Ta whisky v sobě nemá nic, že by vám vadilo, že nestíháte rozdělovat pozornost mezi whisky a italku. Když tam tu láhev v rámci vášně zapomenete, tak to žádná škoda nebude a když vás tam zapomene ta italka, tak tu láhev klidně dopijete a taky nebude žádná škoda, že si z její chuti moc nepamatujete (myslím z chuti té whisky, na italku tedy asi nedošlo). (30.3.2022)

Recenze na whisky.nethar.cz:

Puni Alba 3 yo

Puni Nero 4 yo 2017

Puni Nova 3 yo

Puni Sole 4 yo

.

Webové stránky palírny:

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 04.04.2022