značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » evropa » další státy 

  tisk textu

J.A. BACZEWSKI

Rakousko

Značka je sice původem polská, ale výroba probíhá v Rakousku. Takže i když je považována za polskou whisky, tak se vlastně jedná o rakouskou.

Na etiketě whisky J.A. Baczewski je nepřehlédnutelné Fondée 1782 Lwów. Tehdy byla firma Baczewski založena ve vessnici Zniesienie na tehdejším předměstí dnes ukrajinského Lvova. V roce 1810 byla poctěna prestižním titulem - Císařsko-královský dvorní dodavatel. V roce 1885 stanul v čele firmy Józef Adam Baczewski a od něj je odvozen dnešní název. Společnost fungovala až do roku 1939.

V roce 1956 byla výroba obnovena, tentokrát ovšem v Rakousku. V roce 2011 se značka vrátila na polský trh.

J.A. Baczewski 43%

.

Webové stránky výrobce:

FB:

WB:

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

J.A. Baczewski 43%J.A. Baczewski 43%:
(L20/2016819, koupeno v prosinci 2019 v polském supermarketu)
Po dohledání informací, kdy to vlastně není polská, ale rakouská whisky, nevím, čeho z toho se mám bát víc. Ani ujištění "Na podstawie oryginalnej przedwojennej receptury" mě moc neuklidnilo.
Aroma - aroma? Dvakrát jsem se musel přesvědčit, že jsem si nalil z této láhve a nikoliv omylem čistící prostředek s citrusovou vůní. Bohužel jsem si nalil z této láhve. Jak je již jasné, tak to není vůně, ale smrad čistícího prostředku s citrusovou vůní a karamelu a ještě tam možná dodali trochu vanilkové příchutě. Váhám, zda mám rovnou napsat, že je to hnusný nebo to i ochutnat. Ochutnal jsem. Je to plytké, nemá to chuť čistícího prostředku, ale levné míchané whisky, kde se vám nechce žádné chutě hledat. Prostě ta levná whisková chlastovitost. Odmítám dále zkoumat a dopíjet. (11.9.2022)

Recenze na whisky.nethar.cz:

J.A. Baczewski

Etiketa J.A. Baczewski 43%

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 27.10.2022