značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » evropa » další státy 

  tisk textu

SÄNTIS MALT

Švýcarsko

text zatím není k dispozici...

Säntis Malt 52%

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

Säntis Malt Swiss Highlander Old Oak Beer Casks Eiditon Dreifaltigkeit Cask Strength Peated 52%Säntis Malt Swiss Highlander Old Oak Beer Casks Eiditon Dreifaltigkeit Cask Strength Peated 52%:
Poznámky z ochutnávky vzorku v roce 2024:
V aroma je kouř. Je asi tak stejně špatně vyslovitelný jako název. Není to kouř, jak ho známe z Islay, ale není to nijak velká hrůza. Masitý kouř, trochu připečené maso, šťávy občas kápnou do žhavého popela, zasyčí spálí se a zavoní/zasmrdí. Dřevitá ovocnost - dřevo z ovocných stromů, ještě trochu voní po ovoci, když začíná hořet. Jenže pak tam nějaký blbec začal házet petky - ještě nehoří, ale už začínají být cítit. Naštěstí ještě nehoří, takže nejsou dominantní. Opečené maso zůstává i v chuti, trochu připečený steak, kouř, znatelný popel, postupně i pár slaných tónů. Současně trochu vlhké zemitosti. V dokončení popelnatost, přidá se k ní sladkost, opečené maso a trochu štiplavosti z jeho občasné spálenosti.

Tak nějak přemýšlím, jak to celkově hodnotit. Celkově je nezvyklá. V každé části je něco, co udělá dojem a také něco, co ten dojem kazí. Připadá mi to jako když: "To maso se dost připeklo. Nezapomněl jsi ho předem naložit? A jo, zapomněl, tak já ho na chvíli naložím teď, třeba tady do toho sudu." Jak dopadlo maso nevím, ale whisky v sudu od toho masa svoje chytila. Je taková jedinečná, je dopitelná, ale kromě záchvěvu "to bych si mohl zopakovat" nějak nevidím důvod se k ní vracet. Dostal jsem chuť na správně spáleného buřta rakoviňáka. (17.3.2024)
72/100

Säntis Malt Swiss Highlander Old Oak Beer Casks Eiditon Dreifaltigkeit Cask Strength Peated 52%

Recenze na Officer's lounge

Recenze na whisky.nethar.cz:

Säntis Malt

Säntis Malt Batch 1 TBWC

Säntis Malt Edition Dreifaltigkeit

Säntis Malt Edition Himmelberg

Säntis Malt Edition Sigel

Säntis Malt Edition Alpstein XV

Säntis Malt Edition Genesis N°1

Etiketa Säntis Malt 52%zadní Etiketa Säntis Malt 52%

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 17.03.2024