značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » evropa » další státy 

  tisk textu

ABER FALLS

Walles

Palírna Aber Falls byla založena v roce 2017 v Abergwyngregyn v severním Wallesu. Jméno má podle slavného vodopádu Aber Fall u jehož úpatí leží. V budově, kde sídlí, byl v 19. století závod na zpracování břidlice, během světových válek továrna na margarín a v poslední době sklad velkoobchodu s nápoji. Po rekonstrukci budovy je zde palírna.

K výrobě používají výhradně velšský ječmen od místních farmářů. Pro dozrávání whisky používají sudu po bourbonu, Virgin Oak a sudy po sherry.

Vyrábějí zde gin, likéry a také single malt whisky.
V roce 2021 byla na trh uvedena Aber Falls Single Malt Whisgi Cymreig Inaugural Release 46%, mix whisky zrající ve třech různých sudech: z amerického Virgin Oak, Sherry a Orange Wine Casks. Vedle toho v roce 2021 uvedli plnění Distillery Exclusive, kdy první dozrávalo ve Orange Wine Cask a druhé ve PX Cask. Dále pak verzi Distiller's Cut a také základní plnění single malt whisky označené jako 2021 Release, obsahuje whisky které zrály v sudech po bourbonu, po sherry Oloroso, po sherry PX a v sudech Virgin Oak.

Aber Falls Single Malt Whisgi Cymreig Inaugural Release 46%Aber Falls Single Malt Whisgi Cymreig Distillery Exclusive Orange Wine Cask 52%Aber Falls Single Malt Whisgi Cymreig Distillery Exclusive PX Cask 52%Aber Falls Single Malt Whisgi Cymreig DistillerAber Falls Single Malt Whisgi Cymreig 2021 Release 40%

.

Webové stránky palírny:

FB:

WB:

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

Aber Falls Single Malt Welsh Whisky 2021 Release 40%Aber Falls Single Malt Welsh Whisky 2021 Release 40%:
Poznámky z ochutnávky v roce 2022:
V aroma mi přišla převoněná. Vůně ovocných bonbónů, jablečné Bon pari kombinované s jablečnými bonbóny Vexta. Přeparfémované. A trocha příjemného karamelu. V chuti podstatně lepší, než ve vůni. Karamel, čokoláda, ovocnost s nádechem jablek. Příjemně pitelná, až skoro mlsací. Příjemný karamel. V dokončení doznívá karamel s nádechem kávy.
Chuť se nese v duchu karamelu, který doznívá dlouho a dlouho.
Ty jsi má, karamelová, úplně celá celičká, karamelová. (21.2.2022)

Recenze na whisky.nethar.cz:

Aber Falls 2021 Release

Etiketa Aber Falls Single Malt Whisgi Cymreig Inaugural Release 46%Etiketa Aber Falls Single Malt Whisgi Cymreig 2021 Release 40%


Informace o palírně a plněních (levá část stránky) naposled upravována 28.2.2022

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 19.09.2022