značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » amerika » spojené státy 

  tisk textu

BULLY BOY

Mezi produkty Bully Boy Distillers vedle rumu, vodky, ginu také whiskey a to Bully Boy American Straight Whiskey a White Whiskey (na etiketě označená jen jako Whiskey).
Společnost vlastní bratři Dave a Will Willisovi a její jméno je podle koně se jménem "Bully Boy", který pracoval počátkem 20. století na jejich rodinné farmě.

Celá produkce Bully Boy Distillers probíhá na dvou destilačních kotlích. 150-ti galonový nazvaný Kothe se používá pro gin a 750-ti galonový nazvaný Christian Carl se používá pro vše ostatní.

Typy

American Straight Whiskey obsahuje kukuřici i žito, tak aby skloubili podobu bourbonu a žitné. Následně zraje v sudech z nového amerického dubu. White Whisky se vyznačuje čirou barvou. Při výrobě se používá mashbill z červené zimní pšenice. Čirou (žádnou) barvu má díky tomu, že pak nezraje v sudech. Nalézt lze i Wheat Whisky, což by měla být pšeničná, co zrála v sudech (V době psaní tohoto textu ji na webu neuváděli. Že by se zrání nedařilo a tak ji raději začali dělat jako čirou bez zrání? Nevím, to je jen můj okamžitý nápad, či spíše rýpnutí si.).

Bully Boy American Straight WhiskeyBully Boy Whiskey 40% (White Wiskey)Bully Boy Whiskey 40% (White Wiskey)Bully Boy Whiskey 40% (White Wiskey)Bully Boy Wheat Whiskey 40%

na začátek stránky

Etiketa Bully Boy American Straight Whiskey 42%Etiketa Bully Boy Whiskey 40% (White Wiskey)

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 31.07.2017