značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » amerika » spojené státy 

  tisk textu

FOUR ROSES

text zatím není k dispozici...

Four Roses Kentucky Straight Bourbon Whiskey 40%Four Roses Small Batch Kentucky Straight Bourbon Whiskey 45%Four Roses Single Barrel Kentucky Straight Bourbon Whiskey 50%Four Roses Single Barrel Kentucky Straight Bourbon Whiskey 43%Four Roses Single Barrel 2009 Kentucky Straight Bourbon WhiskeyFour Roses Small Mariage Collection 2008 Batch Barrel Strength Kentucky Straight Bourbon Whiskey 56,2%Four Roses Small Batch Barrel Strength 2014 Kentucky Straight Bourbon Whiskey 55,9%Four Roses 6letá Kentucky Straight Bourbon Whiskey 43%Four Roses Imperial Quart Blended Whiskey 43%

Článek na PoznejWhisky.cz:

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

Four Roses Limited Edition Small Batch 2022 Release 54,5%Four Roses Limited Edition Small Batch 2022 Release 54,5%:
Poznámky z ochutnávky vzorku v roce 2023:
K bourbonům nemám vztah, už jsem dlouho žádný dobrý neměl (myšleno kvalitní), ale tohle by mohl být třeba dobrý vstup pro nahlédnutí do jejich světa.
V aroma mám dřevo, med, karamel, koření. A to vše podle mě zabalený do umělý převoněnosti. Prostě to na mě působí stylem: je fajn, že je to dobrý, ale musí to být ještě větší, voňavější, krásnější a kdyby to šlo, tak by to i blikalo. Ale tohle já mám asi u všech bourbonů. (Jak natahuju čas, když se mi do toho nechce :) Já nechápu, jak ze sudu po něčem takovém, může vzniknout tak dobrá whisky ;) ) Když jsem tomu nechal čas na vydýchání, tak mi ta převoněnost ubyla a zůstaly výše popsané vůně. Ale stejně tam je, asi aby tam po vhození pěti kostek ledu ještě něco bylo cítit. V chuti naštěstí lepší než ve vůni. V úvodu trocha citrusů, pak výrazná vlna různého koření smíchaného s něčím sladkým, postupně to poleví a ukáže se karamel s ovocem. V dokočení zbytky koření, ovoce a pak ještě trochu dřeva s karamalem. Celkově mi stejně připadá celé takové uměle načančané a navoněné.
Bodovat nebudu, tady bych to rozumně nedokázal. Nakonec to bylo pitelnější, než jsem čekal, ale furt přemýšlím, co s těma pár lahvema bourbonu, co mám doma, budu dělat.

Michael Jackson ve své knize (Whisky - Vše, co jste dosud nevěděli) hodnotí:

obrázek není k dispoziciFour Roses 40%:
Barva: Bledě červenohnědá.
Aroma: Měkké, delikátní, ovocné. Tóny vanilky, muškátového oříšku a citrusů.
Tělo: Střední, zakulacené.
Chuť: Bohatá, smetanová. Příjemná rovnováha medu, karamelu a dubu.
Dokončení: Měkké, hladké.
obrázek není k dispoziciFour Roses Single Barrel 43%:
Barva: Červeně jantarová.
Aroma: Plné, bohaté, koření z vánočníhi pudinku, vanilka a ovoce.
Tělo: Plné, ovocné.
Chuť: Ovoce a zimolez, dub a vanilka.
Dokončení: Výrazné, kořeněné.

Jim Murray ve své knize (Průvodce světem whisky (z roku 1997)) hodnotí:

Four Roses Yellow Label:
Připadá mi, že má místy výpadky, jako zadrhávající se motor.
Four Roses Black Label:
Má tvrdý, ale přitom nasládlý žitný charakter. Vedle ostrého aroma chutná ostře i na patře. Ostrý, sirupovitý závěr potvrzuje, že se jedná o robustní bourbon.
Four Roses Platinum Label:
Má rovněž intenzívní žitný charakter, ale komplexnosti Black Label nedosahuje.

v knize Svět whisky hodnotí:

Four Roses Single Barrel Kentucky Straight Bourbon Whiskey 50%Four Roses Single Barrel Kentucky Straight Bourbon Whiskey:
Bohatá komplexní vůně zahrnuje tóny sladu, ovoce, koření a karamel. Pocit v ústech je dlouhý a vyzrálý s příchutí vanilky, dubového dřeva a mentolu. Dokončení je dlouhé, kořeněné a výtečně vyzrálé.
Four Roses Small Batch Kentucky Straight Bourbon Whiskey 45%Four Roses Small Batch Kentucky Straight Bourbon Whiskey 45%:
Jemnou a vytříbenou vůni muškátového oříšku a medu vystřídá silná, bohatá a velmi dobře vyvážená příchuť koření, ovoce a medu. V dlouhém a lichotivém dokončení se postupně rozvíjejí tóny vanilky.

Marc A. Hoffmann ve své knize (Whisky - značky z celého světa (z roku 2007)) hodnotí:

Four Roses Single Barrel 43%Four Roses Single Barrel 43%:
Barva světlý jantar s červeným odstínem. Toto plnění z jednoho sudu má výrazné aroma sladu a vanilky. V kořeněné a komplexní chuti vyniká žito. V dozvuku je nasládlá se silným dubovým tónem.

Ulrike Lowis ve své knize (Whisky - Historie, Výroba, Značky (z roku 2015)) hodnotí:

Four Roses 40%Four Roses 40%:
Aroma: Hurška, ovocně-květinové tóny, vanilka a med.
Chuť: Svěží a přitom jemná a měkká, je v ní cítit ovoce a především stopy jablka.
Dokončení: Jemné a sladké.

Recenze na PoznejWhisky.cz:

Svet Whisky SK

FOUR ROSES bourbon

Recenze na whisky.nethar.cz:

Four Roses

Four Roses OBSK

Four Roses Single Barrel

Etiketa Four Roses Kentucky Straight Bourbon Whiskey 40%Etiketa Four Roses Small Batch Kentucky Straight Bourbon Whiskey 45%Etiketa Four Roses Small Mariage Collection 2008 Batch Barrel Strength Kentucky Straight Bourbon Whiskey 56,2%Etiketa Four Roses Small Batch Barrel Strength 2015 Kentucky Straight Bourbon Whiskey 54,3%Etiketa Four Roses 6-ti letá Kentucky Straight Bourbon Whiskey 43%Etiketa Four Roses Imperial Quart Blended Whiskey 43%

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 19.09.2023