značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » amerika » kanada 

  tisk textu

GLENORA

Kanadská palírna Glenora se nechází v Novém Skotsku u města Glenville na ostrově Cape Breton. Založena byla v roce 1989 a první destilace proběhla v roce 1990. V následujících letech palírna několikrát zkrachovala. Od definitivního uzavření ji zachránil v roce 1993 Lauchie MacLean, který ji koupil a uvedl do normálního provozu.

Palírna GlenoraPalírna GlenoraPalírna GlenoraPalírna Glenora

Palírna je zajímavá i svojí vazbou na Skotsko. Whisky vyrábí klasickým skotským způsobem ve dvou destilačních kotlích, které byly společně s kvasnou kádí dovezeny ze Skotska. I slad sušený nad rašelinou dováží ze Skotska a zaměstnanci palírny se učili v palírně Bowmore, která také dodala know-how. V palírně se vyrábí pouze whisky a to single malt whisky.

V palírně GlenoraV palírně GlenoraV palírně GlenoraV palírně Glenora

Typy

Při zahájení stáčení v palírně bylo prvních 500 lahví whisky označeno Glen Breton Inaugural Bottling. Dále je zde vyráběna whisky Glen Breton a pro americký trh Breton´s Hand and Seal. Plněna zde byla i whisky pod názvem Glenora. Whisky Kenloch Malt obsahuje single malt whisky z palírny Glenora a pětiletou Bowmore, nejedná se tedy již o single malt whisky, ale o vatted malt.

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 08.12.2011