značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » amerika » kanada 

  tisk textu

KITTLING RIDGE

Kanadská palírna Kittling Ridge se nachází ve městě Grimsby v Ontariu. Palírna byla založena v roce 1970 a byla nazvána podle zakladatele Rieder´s Distillery. Od roku 1992 se jmenuje Kittling Ridge, známá je také pod názvem Forty Creek Distillery, podle jedné ze značek whisky, které se zde vyrábí. Od roku 1992 je majitelem John K. Hall.

Palírna je pojmenována podle místa nad Niagarou, odkud se vznášejí draví ptáci, aby při překonávání vodní masyvyužili teplých vzdušných proudů.

V palírně Kittlin RidgeV palírně Kittlin RidgeV palírně Kittlin RidgeV palírně Kittlin Ridge

Vedle whisky se v palírně vyrábí i další alkohol. Nejznámější whisky vyráběnou v této palírně je Forty Creek, dále se zde vyrábí Pure Gold, Canadian Company, Morrison´s Old a Kittling Ridge.

Kittling Ridge Rye je 5-ti letá žitná whisky zrající v sudech po sherry. Kittling Ridge Corn je pokus o kanadskou kukuřičnou whisky, také zrající v sudech po sherry.

na začátek stránky

Charakteristiky

Jim Murray ve své knize (Průvodce světem whisky (z roku 1997)) hodnotí:

Kittling Ridge Rye:
Je nejméně vtíravou žitnou whisky vyrobenou z této agresívní obiloviny. Oleje, které by tu člověk očekával se projevují velmi pomalu a třebaže je to trochu klamný manévr, celkově chutná jako velmi jemná whisky.

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 07.01.2022