značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » asie » indie 

  tisk textu

MCDOWELL´S

Palírna McDowell´s Distillery byla založena v roce 1988, je členem United Brewers of India (UB Group). UB Group mí dominantní postavení na trhu a sdružuje asi 7 velkých producentů.

V palírně se vyrábí způsobem pot still single malt whisky McDowell´s, která zraje v sudech po bourbonu. Vyrábí se také vatted malt McDowell´s Pure Malt. Jako míchané se vyrábí např. McDowell´s Signature Premium, která je smíchána ze skotské malt a domácí malt a obilné, McDowell´s Vintage Classic, která je míchána z domácích produktů, No.1 McDowell ze skotských a indických malt, No.1 McDowell Centenary ze skotské obilné a domácí malt a McDowell´s Travel.
V palírně se také vyrábí míchaná 12-ti letá whisky Black Dog. Společnost McDowell vyrábí také míchanou whisky Carew´s Imperial.

na začátek stránky

Charakteristiky

Marc A. Hoffmann ve své knize (Whisky - značky z celého světa (z roku 2007)) hodnotí:

McDowellMcDowell's Single Malt Whisky 42,8%:
Barva zlatožlutá. Vykazuje velice sladové, travní tóny, stejně jako vliv citrusových plodů a lehkého rašelinového kouře. V čerstvé, lehce kouřové chuti se vynořuje jasný dubový tón. Navíc je sladově sladká, s lehce hořkým příznakem. Nasládlý dozvuk je obdivuhodně krátký a lehce hřejivý.

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 08.01.2022