značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » afrika 

  tisk textu

BOPLAAS

Jihoafrická Republika

Rodinná palírna Boplaas je primárně zaměřená na víno a brandy, spíše jste se tedy mohli potkat s jejich vínem, než s whisky. Na etiketách je jako rok založení uvedeno 1880, v té době vyrobili první brandy. Na počátku 20. let 20. století byla odebrána licence pro pálení alkoholu, kterou obnovili v roce 1989. Opět začali s brandy a později přidali také obilnou whisky.

Boplaas Single Grain Whisky Brandy cask finish 43%Boplaas Single Grain Whisky Brandy cask finish 43%Boplaas Single Grain Whisky Brandy Cask Finish 43%Boplaas Single Grain Whisky Rum Cask Finish 43%Boplaas 6letá Single Grain Whisky Tawny Cask finish 43%Boplaas 6letá Single Grain Whisky Tawny Cask finish 43%Boplaas 8letá Single Grain Whisky Tawny Cask finish 58%Boplaas 8letá Single Grain Whisky Tawny Cask finish 58%

.

Webové stránky výrobce:

WB:

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

Boplaas Brandy Cask Finish 43%Boplaas Brandy Cask Finish 43%:
Poznámky z ochutnávky v roce 2022:
Na přední etiketě je uvedeno: Small batch blended Whisky Brandy Cask Finish. Na zadní etiketě: Small batch Single Grain Whisky Bourbon Cask Finish. Alespoň procenta alkoholu mají z obou stran stejné. :)
Celá rezence je kratší než její název a dá se shrnout do jediného slova - obilná. Obilnou whisky nezapře ani v aroma ani v chuti, ale víc toho tam není. (21.2.2022)
Boplaas Brandy Cask Finish 43%Poznámky z ochutnávky vzorku v roce 2023:
Aroma něco mezi umělou sladkostí, čistícím prostředkem, plastelínou a vzdálenou vůní brandy. V chuti umělá sladkost a a nic. Voda se šťávou? Jen nevím jakou chuť chěli vyrobit. Naštěstí té umělé sladkosti není tak moc, takže je to jen sladké a prázdné. Z ničeho dokončení neuděláte. A když uděláte, tak nezapráskáte. Tohle se blbě boduje, prostě to dosáhlo 60 bodů, což je hranice mezi vylít/dopít. Tohle se dalo dopít. (22.10.2023)
60/100
Etiketa Boplaas Brandy Cask Finish 43%Etiketa Boplaas Brandy Cask Finish 43%zadní Etiketa Boplaas Brandy Cask Finish 43%Etiketa Boplaas Single Grain Whisky Rum Cask Finish 43%zadní Etiketa Boplaas Single Grain Whisky Rum Cask Finish 43%Etiketa Boplaas 6letá Single Grain Whisky Tawny Cask finish 43%Etiketa Boplaas 6letá Single Grain Whisky Tawny Cask finish 43%zadní Etiketa Boplaas 6letá Single Grain Whisky Tawny Cask finish 43%Etiketa Boplaas 8letá Single Grain Whisky Tawny Cask finish 58%zadní Etiketa Boplaas 8letá Single Grain Whisky Tawny Cask finish 58%

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 22.10.2023