značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » ostatní 

  tisk textu

DRAMBUIE

Drambuie není whisky, ale likér - The Isle of Skye Liquer. Je vyráběný z vyzrálých skotských whisky, medu a tajné směsi bylin a koření. Kdysi se psávalo, že obsahuje single malt whisky z ostrova Skye - Talisker, ale nyní jsem tuto informaci již nikde nenašel. Od roku 2014 patří značka společnosti William Grant & Sons.

Když v r. 1746 prchal princ Charles Edward Stuart po neuspěšném pokusu o získání trůnu z Anglie zpět do Skotska, našel útočiště v domě kapitána Mackinnona na ostrově Skye. Jako výraz vděčnosti zanechal prý princ svému hostiteli recept na svůj oblíbený posilující nápoj, který mu připravoval jeho lékárník. Rodina Mackinnonů opatruje tuto tajnou recepturu dodnes a vyrobí podle ní věhlasný likér, jehož jméno Drambuie znamená ve staré gaelštině nápoj, který uspokojuje.

Drambuie 40%Drambuie 15letý 43%Drambuie 40%Drambuie 40%Drambuie

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (Whiskyonline.cz):

Drambuie 40%Drambuie 40%:
V aroma je hutná sladkost s bylinkami a v pozadí příjemný alkohol. Nápoj sám o sobě je krémově hustý. Velmi sladký, medový, bylinkově štiplavý, ovšem v příjemném duchu. Těch 40% procent není vůbec poznat a whisky také moc ne, ale láhev by se toho také vypít najednou nedala. Dokončení je sladké, ulepené. I když je to celé hodně sladké a fakt hodně, tak se to dobře mlsá a popíjí. Rychle to odezní a člověk má chuť si mlsnout znovu. (11.10.2020)

Recenze na whisky.nethar.cz:

Drambuie

.

Webové stránky značky:

Etiketa Drambuie 40%Etiketa Drambuie 40%Etiketa Drambuie 40%Etiketa Drambuie 40%Etiketa Drambuie

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 09.09.2023