značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » ostatní 

  tisk textu

WHISSIN

Whissin by měla být alternativa pro lidi, kteří nemohou nebo nechtějí pít alkohol, ale chtěli by vychutnat whisky, případně do kávy či koktejlu. (PK: není to alternativa, je to peklo)
Na českých webech o něm píší: Nealkoholický likér na bázi whisky vyrobený z rozemletého kukuřičného a ječmenného sladu.Nápoj se dá pít samotný s ledem nebo si z něl lze namíchat koktejl. Nealkoholick ýnápoj stejný jako je whisky - se stejnými základními přísadami (ječmen, žito, pšenice) bez fermentace, jen trochu sladší, než by se dalo očekávat od tradičního alkoholického nápoje whisky. Je ale skvělá pro ty, kteří nechtějí či nemouhou alkohol, je to vynikající alternativa pro nemocné, pro seniory k irské kávě. Na každé nealko party je vhodná jako míchaný nápoj.

Výrobek pochází ze Španělska. Název Whissin je složenina slov Whisky a Sin (hřích). Původní myšlenka asi byla, že můžete pít whisky a přitom nehřešit, ale ve finále tím co stvořili, spáchali velký hřích (PK). Druhým možným výkladem je složenina opět slov Whisky a Sin, kdy "sin" znamená ve španělštině "bez".

Připomnělo mi to tu historku o vzniku Nescafé. Jel kdysi dávno kočárem bohatý a rozmarný šlechtic na dalekou cestu a zastavil u jednoho hostince na oběd. Vzpomněl si přitom na pohádku Chytrá horákyně, takovéto oblečená/neoblečená, nahatá/nenahatá, ... Rozhodl se potrápit hostinského a objednal si "kafe, ale bez kafe" a když bude spokojen, tak se štědře odmění. Chudák hostinský nevěděl co s tím, nervózně přecházel po dvoře, až jeho pohled padl na pytel bukvic připavených pro prasata. Spařil je ve vodě, slil to a naservíroval pánovi. Pán byl nad míru spokojen, štědře ho odměnil za "kafe" a ještě štědřeji za recept, který si nechal patentovat a tak vznikla značka Nescafé. Kafe, ale ne s kafem. Ostatně měli v reklamě slogan "Chutná skoro jako opravdová káva".

Whissin 0%

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (Whiskyonline.cz):

Whissin 0%Whissin 0%:
Začnu tím lepším, barva odpovídá klasické whisky. Vůní se to nazvat nedá. Smrad starého zatuchlého umělého dřeva. Umělá dětská modelína na modelování (nevím jak smrdí ostatní, ale takhle smrděla třeba Play-Doh, co měly děti na hraní). Chuť - kurva, co to je? Napil jsem se, koulel očima a přemýšlel, zda to mám vyplivnout nebo statečně (spíše masochisticky) spolknout a čekat, zda to tělo nevyvrhne samo. Risknul jsem spolknutí. Smíchejte tu umělou modelínu s vodou, trochu oslaďte a zkuste to vypít. Ano, bude to hnusný přesně tak, jak popisuju.
Moje starý tělo se teď strašně leklo, tomu se říká absolutní peklo.

Jen co zahlídnu láhev, tak se mi automaticky začínají kroutit vnitřnosti. Jestli tohle získalo v roce 1998 v Paříži ocenění "Award to the best spanish product" a "Award to the best non-alcoholic drink in the world", tak navrhuji obě země (Francii a Španělsko) za trest vyloučit nejen z Evropy, ale i z celé Zeměkoule. Od teď už nevěřím žádnému ocenění, které neudělím sám.
Chtěl jsem vymyslet přirovnání, ale nic tak strašnýho jsem nevymyslel. Láhev nevyhodím. Až mi bude v životě nejhůře a budu si myslet, že už to horší být nemůže, tak se toho napiju, abych zjistil, že může. (7.12.2019)

Největším problémem večera bylo, jak se té příšerné pachuti zbavit. Zajíst nepomohlo, dobrá whisky taky ne, špatná whisky taky ne. Vyříznout jazyk jsem si nechtěl. Nakonec to vyřešil bonbon. Teda ne ledajaký, ale "zahraniční". Kolegyně přivezla z Asie bonbony s durianem. Ten tu pachuť zvládl přebít.
Co je durian? Nepříliš známé ovoce proslavené vynikající chutí, ale také šíleným zápachem, který je cítit na metry daleko. S durianem v tašce nemůžete v Asii cestovat veřejnou dopravou nebo si ho přinést do hotelového pokoje. Kvůli zápachu se durian nesmí převážet v taxících, půjčených autech nebo ve veřejné dopravě v celé jihovýchodní Asii. Odér ovoce často přirovnávají k zápachu přezrálého sýra, kanálu, mrtvého zvířete nebo veřejných záchodků. Spisovatel Anthony Burgess řekl, že jíst durian je "jako jíst sladké maliny v záchodě."

Etiketa Whissin 0%zadní Etiketa Whissin 0%

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 09.12.2023