značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » skotsko » single malt » highland 

  tisk textu

LOCH NESS

Highland

Loch Ness je single Malt whisky z oblasti Highland bez udání stáří a palírny původu. Jako výrobce je uvedena společnost The Loch Ness Whisky Company Ltd. z Edinburgu.

Koupil jsem ji cca v roce 2005 (možná už 2002 ?)v jednom Duty Free Shopu celkem levně (na dražší láhev mi v tu chvíli už nezbývalo).

Loch Ness 40%

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (Whiskyonline.cz):

Loch Ness 40%Loch Ness 40%:
Aroma je voňavé až parfémované, sladké, vanilkové, po chvíli se tam začnou o slovo přihlašovat citrusy, čerstvě oloupaná kůra tmavých pomerančů, ale celkově působí trochu umělým dojmem líbivosti. V chuti je ovšem celkem prázdná, působí zcela rozpačitým dojmem, navzájem se přebíjející nevýrazné chuti. Tak prázdně a nijace, že ztracíte chuť něco hledat. Dokončení je alkoholové-lihové až acetonové, jako by ukazovalo, že jde o levný supermarketový produkt, skoro v logice - přece to nevylejem, v levném supermarketu se to určitě prodá. Alespoň plusem je, že si na nic nehraje, netváří se jako něco víc, než je. Kdyby to ale vůbec nestočili, tak by svět nebyl o nic ochuzen (možná by mu bylo lépe).

Je to taková obyčejná blondýnka, dobře, ale nepřehnaně nalíčená, že jí to přidává na kráse. Na první pohled vidíte, že je to mladá obyčejná nenafoukaná holka. Po pár prohozených slovech zjistítě, že má v hlavě úplně prázdno. Nemá v hlavě nic dobrého, ale ani nic špatného, prostě tam není nic. Když se zcela neslušně zeptáte "Jste dole stejná jako nahoře?", tak vám zcela belezstně odpoví "Myslíte jako vylízaná?". (17.8.2019)

Recenze na whisky.nethar.cz:

Loch Ness

Etiketa Loch Ness 40%Etiketa Loch Ness 40% (zadní)

.(2019)

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 21.08.2021