značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » skotsko » single malt » highland 

  tisk textu

WOLFCRAIG

Highland

Palírna Wolfcraig ještě zatím není v provozu, ona vlastně dokonce ještě ani nestojí, ještě se ani nekoplo do země a v tuto chvíli (září 2022) se ještě neví, kde bude stát.

V roce 2020 se objevily informace o nové palírně Wolfcraig. Stát by měla ve městě Stirling a provoz by měla začít během léta 2022. Náklady na stavbu se odhadovaly na 15 miliónů liber. Palírnu založil bývalý výkonný ředitel společnosti Whyte & Mackay - Michael Lunn. Master Blenderem by měl být Richard Peterson.

Jenže plány se plánují a život mění. Na jaře 2022 byly radou města Stirling plány na stavbu palírny zamítnuty. Společnost se plánuje proti zamítnutí odvolat, ale současně hledá nové místo, kde by palírnu postavila. A tak v době, kdy se již plánovalo zahájení provozu, se zatím neví, kde se bude stavět.

Zajímavostí ovšem je, že koncem září 2022 ohlásili uvedení inaugurační láhve na trh. Bude se jedna o 30letou míchanou whisky Wolfcraig 30 Year Old Premium Blend a na trhu by se měla objevit v únoru 2023.
Tak nějak jsem žil v dojmu, že inaugurační bývá první plnění vyrobené a vydané palírnou. Ale jak je vidět, tak ho lze vydat i když palírně nedozrála ještě ani jedna vlastní kapka whisky a vlastně ještě ani vlastní kapku budoucí whisky nevypálili.

Wolfcraig Distillery - The Quest for Perfection: Wolfcraig 30 Year Old Premium Blend

.

Webové stránky palírny:

FB:

YouTube (Wolfcraig Distillery):

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 07.10.2022