značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » skotsko » single malt » islay 

  tisk textu

PORT ASKAIG

Port Askaig je single malt whisky z Islay. Nejedná se o palírnu, ale o plnění od Speciality Drinks Ltd. Palírna původu není na etiketě uvedena.

text zatím není k dispozici...

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (Whiskyonline.cz):

Port Askaig 8letá 45,8%Port Askaig 8letá 45,8%:
Poznámky z ochutnávky v roce 2019-WLP2019:
Překvapila velmi světlou barvou. Aroma je lehká rašelina, kouř, klasická Islay v jemnějším provedení, voní, ale nic zajímavého. V chuti sladký nástup, pak až dost sladký, následovaný výraznou ostrostí, která otupí chuťové buňky, při rychlém druhém dušku (myšleno krátce po sobě) vyniká hlavně ta sladkost, protože buňky jsou na ostrost otupené. Ostrost zazdí ostatní chutě. V dokončení dlouho doznívá rašelina s kouřem. Celkově mě moc nevzala, ta ostrost zabíjí ostatní chutě, celou jí zabíjí. (2.11.2019-WLP2019)
Port Askaig 12letá Autumn Edition 2020 45,8%Port Askaig 12letá Autumn Edition 2020 45,8%
Poznámky z ochutnávky vzorku při online ochutnávce v roce 2021:
V aroma kouř spáleného dřeva, sladkost vanilky, dobře čuchatelné, nepřipadá mi až tak bohaté, trochu jednodušší, celkem vyvážené, lehká ovocnost s trochou soli. V chuti působí celkem jemně, působí vyváženě, hladivě, kouř, chuťově komplexní, jednoduchá, ale příjemně pitelná. V prázdné sklenici má zajímavou vůni opáleného ocelového prutu. (4.2.2021)
Port Askaig 12letá Autumn Edition 2020 45,8%V aroma vůně hořící rašeliny, rychle nahrazená vůní spáleného dřeva, sladkost vanilky, ovocnost, aroma je spíše jednodušší, relativně jemné, ale vyvážené a dobře čuchatelné. V chuti působí podobně jako v aroma, celkem jemně, vyváženě, hladivě, kouřově, trocha ovocné sladkosti, v závěru pak doznívá do spáleného dřeva. Celkem dobře pitelná whisky, jednodušší, ale příjemně vyvážená, ovšem ne za ty peníze. V prázné sklenici mám vůni vystřeleného střelného prachu z kapslíkovky. Jak se vydýchává, tak připomíná vůni ožehlého ocelového prutu. (13.2.2021)

Recenze na whisky.nethar.cz:

Port Askaig 8 yo

Port Askaig 15 yo

Port Askaig 19 yo

Port Askaig 28 yo

Port Askaig 30 yo

Port Askaig 100° Proof

.

Webové stránky značky:

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 09.04.2022