značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » skotsko » blended malt 

  tisk textu

BALLANTINE´S PURITY

Pro většinu lidí je značka Ballantine's symbolem známé míchané whisky, ale v portfoliu této značky se vedle míchaných whisky objevují i whisky blended malt. Např. 20letá Ballantine's Purity v láhvi speciálně tvarované do tvaru kapky.

Ballantine´s Purity 20letá 43%Ballantine´s Purity 20letá 43%Ballantine´s Purity 20letá 43%Ballantine´s Purity 20letá 43%

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (Whiskyonline.cz):

Ballantine´s Purity 20letá 43%Ballantine's Purity 20letá 43%:
(koupeno cca 2001)
Aroma příjemné, celkem bohaté, výrazně ovocné, sladkost jablek, stále přibívající ovocná sladkost. Trochu až do medu a lehké dřevo k tomu. Chuť sladká, krémová, medová, koření a trochu dřeva. Ta kořenitost mě tam překvapila, ale nevadí tam, spíše je tam přínosem, jinak by to bylo spíše nudné. Dlouho doznívá dřevitá sladkost. Moc bohaté a hluboké to není. Pít se to dá dobře, ale tu cenu zvedl ten obal, nikoliv obsah.

Je to taková ta modelína, co ve světle fotoaparátů vypadá dokonale. Když ji ale necháte promluvit, tak se dozvíte, že by chtěla zachránit svět, protože miluje všechny lidičky a zlepšit postavení žen ve společnosti, protože některé musí chodit do práce a nemohou stejně jako ona jít dopoledne ke svému kadeřníkovi. (28.8.2021)

Recenze na whisky.nethar.cz:

Ballantine's Purity 20 yo

.

Webové stránky značky:

Detail Ballantine´s Purity 20letá 43%

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 17.09.2021