značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » skotsko » blended » blended A-C 

  tisk textu

BIG BEN

Big Ben Special Reserve je míchaná whisky.
Byla uváděná v portfoliu společnosti Angus Dundee. Na krabici je uveden jako výrobce Big Ben Scotch Whisky Co. a našel jsem i jiné plnění whisky Big Ben, kde je uvedená jiná společnost výrobce - K.E.Jameson & Son.

Společnost Angus Dundee vyrábí velké množství značek. Více o společnosti a jejich dalších značkách je u stejnojmenné značky míchané whisky Angus Dundee

Známá je keramická láhev a také skleněná láhve, obě ve tvaru londýnské věže často nazývané Big Ben. Měla by být plněna i do běžných lahví.

Big Ben Special Reserve 40%Big Ben Special Reserve 40%Big Ben Special Reserve 40%Big Ben 8-mi letá Gold Label (od K.E.Jameson & Son)Big Ben Very Old (od K.E.Jameson & Son)

Víte, že Big Ben není jméno věže, ale hlavního a největšího zvonu ve věži, který odbíjí celou hodinu?
Podle jednoho z několika výkladů je zvon pojmenován po hlavním staviteli siru Benjaminu Hallovi, a podle jiné verze je pojmenován po nejtěžším zápasníku své doby Benjaminu Cauntovi.
Hodinová věž je součástí budovy Westminsterského paláce, tyčí se na severovýchodní straně paláce, ve kterém zasedá parlament. Pro věž je také občas používán název St Stephen's Tower, i když toto označení nepoužívají zaměstnanci Westminsterského paláce. Toto jméno zřejmě pochází z názvu západního křídla Westminsterského paláce – St Stephen's Hall. Případně se používá název Clock Tower.
Od roku 2012 má věž nové jméno. U příležitosti 60.let královny Alžběty na trůnu, byla věž pojmenována Alžbětina věž (Elizabeth Tower).

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (Whiskyonline.cz):

Big Ben Special Reserve 40%Big Ben Special Reserve (40%):
Láhev na mne udělala podstatně větší dojem, než whisky v ní. Aroma je nevýrazné, takové levně whiskové. Dá se v něm rozlišit pár lehkých náznaků některých vůní, ale spíše je takové komplexní až nijaké. Chuť se nese v duchu sladkosti, nejspíše medu a velmi lehké kořenitosti. Závěr spíše sladký. Je to taková spíše jemná, nenáročná, jednoduchá až obyčejná míchaná whisky.

.

Webové stránky výrobce:

Etiketa Big Ben 8-mi letá Gold Label (od K.E.Jameson & Son)Etiketa Big Ben Very Old (od K.E.Jameson & Son)

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 31.12.2019