značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » skotsko » blended » blended A-C 

  tisk textu

BLACK JACK

Black Jack je míchaná whisky od Angus MacDonald.

Black Jack 5-ti letáBlack Jack 10-ti letá 40%Black Jack 12-ti letáBlack Jack 16-ti letá 40%Black Jack 16-ti letá 40%

na začátek stránky

Když už tu nejsou žádné informace o whisky Black Jack, tak alespoň pravidla hry Black Jack:

Cílem hráče (případně hráčů, protože jich může hrát několik současně) ve hře Black Jack je porazit krupiéra, a to tak, že se součtem svých karet co nejvíce přiblíží číslu 21 a současně dosáhne vyššího součtu než krupiér. Pokud hráč součet 21 přetáhne – je tzv. "přes" (anglicky busting or breaking) – a prohrává vždy, bez ohledu na karty krupiéra. Jestliže součet 21 přetáhne krupiér, prohrává proti všem hráčům, kteří nepřetáhli. Dosáhne-li hráč stejného součtu jako krupiér, jedná se o remízu a sázka se vrací.
Hraje-li více hráčů, může nastat situace, že krupiér s některými hráči prohraje, s jinými vyhraje nebo remizuje. Každý hráč vyhrává nebo prohrává svou individuální sázku. Výše minimální sázky je obvykle uvedena u stolu.
Bodování karet v Black Jacku se oproti Oko bere mírně liší. Karty 2 až 10 mají právě tu bodovou hodnotu, která je na kartě uvedena, zatímco kluk (J – Jack), dáma (Q – Queen) a král (K – King), tj. "obrázky", se počítají za 10 bodů. Eso (A – Ace) může být počítáno za 1 bod nebo 11 bodů dle vlastního uvážení. Oproti Oko bere se u hry Black Jack vyskytují také dva terminologické výrazy: měkký a tvrdý součet. Pokud hráč počítá eso za 11 bodů, nazývá součet jako měkký, protože s přibráním další karty hráč nemůže přetáhnout 21; v opačném případě je součet označován jako tvrdý.

Etiketa Black Jack 5-ti letá 40%Etiketa Black Jack 6-ti letá 40%Etiketa Black Jack 10-ti letá 40%Etiketa Black Jack 16-ti letá 40%Etiketa Black Jack 18-ti letá 40%

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 08.01.2014