značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » skotsko » blended » blended D-G 

  tisk textu

DEACON

The Deacon je míchaná whisky od společnosti Sovereign Brands, najdeme ji v portfoliu Pernod Ricard.

The Deacon 40%The Deacon 40%The Deacon 40%The Deacon 40%

Nevím na koho tahle stylizace a reklama cílí, ale já asi nebudu tou správnou cílovkou. Nejsem správně cool a v běžném světě takhle venku bývám špinavější, než ti lidé v reklamě v post-apo světě.
Jen doufám, že nám tím nechtějí říct, že v post-apo světě bude k pití jen tohle.

.

Webové stránky značky:

FB:

YouTube:

na začátek stránky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

Deacon 40%Deacon 40%:
Poznámky z ochutnávky vzorku v roce 2023:
V aroma mi přijde hutnější ovocná sladkost, kyselost citrusů a zemitá rašelinost. Je relativně komplexní, nic tam výrazně nedominuje, je takové lehčí a umírněnější, aby svoji cílovku neodradilo. Ale musím říct, že mě příjemně překvapilo, nezapře složku z Islay. V chuti už trochu za aroma ztrácí, trochu se tam vzájemně pere ovocná sladkost a kyselost citrusů. Citrusy jsou přecejen výraznější. V dalších doušcích už převládá ovocná sladkost, citrusy a koření ji jen rámují. V závěru se koření prosadí více, ale vše je s ohledem na cílovku umírněné. Dokončení lehce kořeněné, spíše nezajímavé, aby neodrazovalo od dalšího napití.
Celkově příjemně překvapen. Z reklamy jsem měl horší pocit a strach, že když post-apo život, tak i post-apo pití. Naštestí to tak není. V aroma mi bodovala nejvíc. Láhev si kupovat nebudu, je nepřehlénutelná, ale zase tolik se mi nelíbí, aby byla ozdobou baru a k obsahu bych se asi nevrátil. Vzorek si tu ale rád v klidu dopiju. (29.8.2023)
79/100
Deacon 40%Poznámky z ochutnávky vzorku z Adventního kalendáře 2023:
Trochu jsem při nalejvání nakapal vedle a kouř se hned rozvalil všude okolo. Zemitá rašelinost, kyselost citrusů, postupně se více prosadí uzená ovocná sladkost a vůně ohořelého dřeva. Výraznost aroma postupně ustupuje, aby případně neodradilo, ale musím říct, že se mi fakt líbilo, podle vůně bych zařadil jakou jasnou trochu mladší, ale slušnou kouřovku. V chuti už na zajímavosti ztrácí, ale furt se drží okolo slušného průměru. Postupně v rámci dalších doušků se chuť zlepšuje, ukazuje nauzenou ovocnou sladkost, kyselost citrusů, trocha koření, vše takové umírněné, ale při tom jasně čitelné. V dokončení trocha koření.
Ve vůni se mi líbila dost, v chuti obstála. Za mě je to fajn kouřovka k popíjení u táboráku. Souhlasím s Peterem, že při zhlédnutí láhve a prezentace jsem měl strach, zda jde jen o obal a cílovku nebo se snažili i o dobrý obsah. Steam punk nemusím, byť tam jsou někdy zajímavé výtvory a někdy i ty holky tam vypadají fakt zajímavě a dobře. (2.12.2023)
78/100


The Izzi Pub - Peter Praženka

Adventní kalendář 2023: 2. December - Deacon


Recenze na whisky.nethar.cz:

The Deacon

Etiketa The Deacon 40%

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 02.12.2023