značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » skotsko » blended » blended M-Q 

  tisk textu

MCGIBBON´S

McGibbon's je míchaná whisky od společnosti Douglas McGibbon & Co.

Společnost je známá hlavně jako nezávislá stáčírna single malt whisky, známá je série Provenance. Vedle toho pod značkou Clan Denny stáčí další nezávislé plnění single malt a single grain whisky s uvedením palírny původu a také single malt a blended malt označené pouze regionem.

Pod značkou McGibbon's má také základní řadu míchaných whisky (info z konce roku 2022), kterou tvoří McGibbon's Red Ribbon bez udání stáří, osmiletá McGibbon's Gold Ribbon a dvanáctiletá McGibbon's Platinum Ribbon.

McGibbon´s Red Ribbon 40%McGibbon´s 8letá Gold Ribbon 40%McGibbon´s 12letá Platinum Ribbon 40%

Značka se dříve zaměřovala na příznivce golfu a keramické lahve mají tvary právě z tohoto sportu. A tak je možné se setkat s vakem na golfové hole v různých barvách, se spodní částí golfové hole (nevím jak se to správně jmenuje) či s lahví, na které je popis golfového hřiště a korek je doplněn o tvar golfového míčku.

McGibbon´s - plnění do keramických lahví s motivem golfuMcGibbon´s - plnění do keramických lahví s motivem golfuMcGibbon´sMcGibbon´sMcGibbon´s

Na stránkách ji již dále uvedenou nemají a tak je možné, že se jednalo pouze o limitované množství těchto keramických láhví.

McGibbon´sMcGibbon´sMcGibbon´sMcGibbon´sMcGibbon´sMcGibbon´sMcGibbon´s (pohled z druhé strany láhve)

.

Webové stránky výrobce:

na začátek stránky

Etiketa McGibbon´s Red Ribbon 40%Etiketa McGibbon´s 8letá Gold Ribbon 40%

Detaily láhve s popisem golfového hřiště.

McGibbon´sMcGibbon´s (pohled z další strany)McGibbon´s (pohled z další strany)McGibbon´s (detail láhve)McGibbon´s (detail láhve)McGibbon´s (detail láhve)

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 04.12.2022