značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » skotsko » blended » blended M-Q 

  tisk textu

PRINTER´S

Pod názvem Printer´s si většina lidí vybaví českou whisky vyráběnou ve Stock Plzeň-Božkov, ale od roku 2019 to není pravda. V lednu 2019 jsem v obchodě zahlédl whisky se jménem Printer´s s mně neznámou etiketou. Po bližším zkoumání jsem zjistil, že se jedná skotskou míchanou whisky a jako výrobce je uveden Stock Plzeň-Božkov.

Tomu, že by si vymýšleli a českou whisky vyráběnou podle tradiční skotské receptury (jak se u ní dalo dříve dočíst) jsem nevěřil. Jedinou domněnkou tedy bylo, že v ČR již whisky nevyrábí, ale nechávají si vyrábět míchanou whisky ve Skotsku. Toto mi také bylo ze Stocku potrvzeno. Jedná se o skotskou míchanou whisky lahvovanou zde v ČR.

Jedná se tedy o zcela jinou whisky. Ale proč si nechali název po whisky, která zrovna nebyla synonymem kvality u většiny pijáků whisky?
Ono to vlastně až tak divné není. Whisky v této cenové relaci necílí na znalce whisky. Určitě je jednodušší využít zavedenou značku, než propagovat novou. Oni vědí lépe, jak se jejich whisky prodávala a zdá má smysl značku použít či ji zahodit a když se rozhodli ji použít, tak jistě vědí proč. S novou etiketou a novým obsahem má šanci zaujmout a podvědomí nám řekne "Jo, ten název znám, to už jsem někde slyšel.".
Ostatně sám jsem dobrým příkladem. Printer´s a skotská whisky? To by mě zajímalo, jak to dopadlo. Za těch pár korun to klidně zkusím.

Nápis na etiketě "Distiller´s Select" mi připadá ovšem u takovéto whisky zcela zbytečný. A vlastně nic neznamená. Ano, ty whisky do směsi musel někdo vybrat, tak jako do všech směsí. Takové hraní si na něco víc, abych vypadal honosněji. Připomíná mi to že v "moderních" firmách už nepracuje vrátný, ale First contact manager a neuklízí uklízečka, ale operátorka podlahových ploch nebo cleaning manager.

Printer´s 40%

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

Printer´s 40%Printer´s (40%):
Příjemné whiskové aroma, lehce sladké, lehké ovoce, hořká čokoláda, lehké dřevo. Aroma je příjemné, působí jemným dojmem, celkem vyvážené a komplexní. Neobsahuje sice zapamatovatelnou charakteristickou vůni, ale ani v dobrém a hlavně ne v tom špatném. Prostě první dojem z něj je - příjemná whisky. V chuti trochu sladkosti, ovoce, lehké obilí, jabloňový strom, kdy si uvědomujete chuť a sladkost ovoce a také dřevo toho stromu. V závěru lehká štiplavost s lehkou rašelinou, celkem rychle odeznívající a ničím rušící.
Podstatně povedenější whisky než její dřívější verze. Za mě palec nahoru za tuto změnu. Až je skoro škoda, že si ponese hned od začátku pošramocenou pověst. Za ty peníze je to celkem povedená whisky pro nenáročné popíjení. Nečekejte, že vám něco dá (to nelze čekat u žádné levné blended whisky), ale hlavní je, že vám nic nevezme (myšleno třeba chuť ještě někdy whisky vůbec ochutnat). (31.1.2019)
etiketa Printer´s 40%zadní etiketa Printer´s 40%

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 27.09.2019