značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » skotsko » blended » blended M-Q 

  tisk textu

QUEEN MARGOT

Míchaná whisky Queen Margot patří k velmi levným whisky na českém trhu. Objevila se například v nabídce řetězce Lidl a to nejen v České republice, ale i v jejich obchodech v jiných zemích v Evropě.

První láhev je označena jako 3 letá míchaná skotská whisky, stáří 3 let se většinou neuvádí, protože to je zákonné minimum. Žádná skotská whisky nesmí zrát kratší dobu, než 3 roky. Jako výrobce je uveden Wallace & Young Distillers Co. Glasgow. Později se v obchodech objevila i jako 5letá a 8letá verze.

Druhá láhev nemá označení stáří a změnil se i obrázek, písmo názvu ovšem zůstalo stejné. Jako výrobce na této láhvi je uveden Clydesdale Scotch Whisky Company. Našel jsem ovšem i stejnou etiketu, kde je uveden stejný výrobce jako na první láhvi. A také byla prodávána v Lidlu. Podle mne se tedy jedná o stejnou whisky.

Třetí láhev má zcela jinou etiketu a výrobce zde není uveden. Je zde ale uvedena informace "Imported and Bottled for Lidl", což je určité spojení s první i druhou lahví. Zde si nejsem jistý, zda se jedná o stejnou whisky, ale nechám ji zde.

Pod názvem Queen Margot se vyrábí i další whisky, která podle mne nemá s těmito nic společného, je tedy založena na WOL zvlášť.

Queen Margot 3letá 40%Queen Margot 3letá (na přední etiketě není stáří uvedeno) 40%Queen Margot 3letá 40%Queen Margot 5letá 40%Queen Margot 5letá 40%Queen Margot 5letá 40%Queen Margot 8letá 40%Queen Margot 8letá 40%

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (Whiskyonline.cz):

Neplánoval jsem tuto whisky vůbec kupovat, ale protože dotaz na ní patří na WOL k těm častějším, tak jsem se rozhodl v rámci akce v Lidlu zakoupit jednu láhev 3leté a jednu 5leté. Souhlasím s tím, že se zde lidé snaží najít odpověď na otázku, zda ji kupovat a mé tehdejší obecné hodnocení jim tolik nepomohlo. Nedoporučoval jsem její nákup na základě svých zkušeností s whisky. A tak jsem se dočkal několika reakcí, jak ji můžu nedoporučovat či dokonce kritizovat, když jsem ji neochutnal. Po ochutnání ji nedoporučuji stále - pro lidi, co chtějí pít dobrou whisky. Ani pro lidi, co se chtějí s whisky seznámit, takhle si jen zkazí dojem a nebudou mít zájem ani důvod ochutnat další.

Queen Margot 3letá (na přední etiketě není stáří uvedeno) 40%Queen Margot 3letá 40%:
Aroma je zprvu ostře lihové, ale po odvětrání tak "obecně" whiskové, nijak výrazné a zajímavé. Trochu sladké, lehce nakyslé, trochu dřevo. Nevýrazné, zapomenutelné, "obecné whiskové". První dojem chuti je řídkost, jakoby naředěnost vodou. Lehce štiplavá, slabě med, lehce ořechy, ale celkově do prázdna a nezajímava. Závěr ve stejném duchu. Celkově je to nezajímavá a prázdná whisky. Nenašel jsem důvod se k ní někdy vracet. Asi jsem za ty peníze čekal horší a nepitelnou whisky, což se o ní zcela říci nedá. Dá se pít, nemá v sobě nic proč by se nedala, ale nic nepřináší, nedává. (2016)
Queen Margot 5letá 40%Queen Margot 5letá 40%:
Oproti 3leté je aroma příjemnější, bohatší a bez ostrého lihového úvodu. Med s ořechem, silné (v dobrém smyslu slova), ovoce. Zatím udělala dobrý dojem. Velmi podstatný rozdíl oproti 3 leté. Chuť za aroma ale velmi zaostává. Stejně jako 3 letá trochu řídká, ale méně, již to tolik nepraští. Štiplavost ustoupila, med zůstal, trochu ořechů, ovoce. Ale ničím zajímavá či výrazná. V závěru hořká čokoláda. Celkový dojem hodně kazí nevyváženost aroma a chuti, kdy aroma navnadí na podstatně více, než může tato whisky nabídnout v chuti. Z pohledu chuti je tato whisky celkem nezajímavá a mnoho toho nepřináší. Opět se o ní nedá říct něco vyloženě špatného, ale také nic proč se k ní vracet. (2016)

Tak trochu to ve mne vzbudilo zvědavost na tu 8letou, zda to půjde nahoru a nebo se to pokazí. Uvidím, třeba jí někdy budou mít v akci za koupitelnou cenu.

Když už chcete ochutnat whisky, zkuste raději alespoň klasické zavedené značky. I jejich základní verze budou mnohonásobně lepší např Grant´s, Teacher´s, Famous Grouse, Ballantine´s, Johnnie Walker nebo když už chcete levněji tak Black & White, Passport, VAT 69 (ale raději z té první skupiny, i z té druhé skupiny budou jistě lepší).

Recenze na PoznejWhisky.cz:

Recenze na whisky.nethar.cz:

Queen Margot 3 yo

Queen Margot 5 yo

Queen Margot 8 yo

Etiketa Queen Margot 3letá 40%Etiketa Queen Margot 3letá (na přední etiketě není stáří uvedeno) 40%Etiketa Queen Margot 3letá 40%Etiketa Queen Margot 5letá 40%Etiketa Queen Margot 8letá 40%Etiketa Queen Margot 8letá 40%

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 03.10.2021