značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » skotsko » blended » blended R-Z 

  tisk textu

WHITE HORSE

White Horse je míchaná whisky od White Horse Distillers, kterou založil Peter Mackie, jedna z velkých osobností ze světa whisky, spolu se svým synovcem Jamesem Loganem Mackiem. Peter Mackie také v roce 1891 stvořil v palírně Lagavulin míchanou whisky s názvem "The Old Blended Whisky of the White Horse Cellar", později pak "Mackie´s White Horse Whisky".

White Horse obsahuje kolem 40% malt whisky, základem je Glen Elgin, dále obsahuje např. Craigellachie, Talisker, Linkwood, Glenlossie, Clynelish a Lagavulin. Zpočátku byly také jako součást používány malt whisky z dnes již zaniklých palíren z oblasti Campbeltown.

White Horse patří mezi klasické míchané whisky, bývá řazena mezi nejlepších 10. Producent je prý velmi vstřícný na přání zákazníka a tak na trhu lze prý nalézt až 600 různých verzí či typů lahví této whisky.

White Horse Fine Old 40%White Horse Fine Old 40%White Horse Fine Old 40%White Horse Extra FineWhite Horse 12-ti letá Extra Fine 43%White Horse Gold Edition 1890 43%White Horse

na začátek stránky

Charakteristiky

v knize Svět whisky hodnotí:

White Horse 40%White Horse 40%:
Komplexní a příjemná s robustní příchutí sladové whisky Lagavulin a dalších speysideských whisky, například Aultmore. Stylová a rafinovaná směs příchutí obilí, sladu a rašeliny s dlouhým dokončením.

Recenze na whisky.nethar.cz:

White Horse

White Horse Gold Edition 1890

Etiketa White Horse Fine Old 40%Etiketa White Horse Fine Old 40%Etiketa White Horse 12-ti letá Extra Fine 43%Etiketa White Horse Gold Edition 1890 43%Etiketa White Horse 1900 40%Etiketa White Horse Americas´s Cup 43%Etiketa White Horse

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 17.04.2020