značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » asie » další státy 

  tisk textu

KING CAR

Taiwan

King Car Conductor je single malt whisky vyráběná společností - King Car. Společnost King Car je u nás známá spíše kávou Mr.Brown, ale jinak se jedná o velkou Taiwanskou společnost podnikající i v dalších oborech. Společnost byla založena v roce 1956 a palírna byla uvedena do provozu v roce 2006. Mělo by se jednat o první whisky palírnu na Taiwanu.

Palírna King Car / KavalanPalírna King Car / KavalanPalírna King Car / KavalanPalírna King Car / KavalanPalírna King Car / Kavalan

Stavba palírny trvala pouhých 9 měsíců. Palírna je v provozu od roku 2006, přesněji 11.3.2006 15:30. První láhev opustila palírnu v prosinci 2008, což by znamenalo pouze dvouleté zrání whisky (v základu si myslím, že by to neměl být problém, protože známý zákon o minimálně tříletém stáří se týká skotské whisky, ale i tak mne to trochu zarazilo).
Destilační přístroje nakoupila palírna ve Skotsku a zde i čerpala rady a poznatky odborníků na výrobu whisky. V roce 2006 začínala se dvěma páry měděných kotlů a roční kapacita byla 1,5 milionu litrů. V roce 2015 přibylo dalších šest kotlů a kapacita vzrostla na 4,5 milionu litrů. Palírna leží na úpatí hor, na jejichž vrcholu by měl být stále sníh a tak má dobrý zdroj čisté vody a současně nedaleko Tichého oceánu, který bude ovlivňovat zrání a výslednou podobu whisky.

Jméno palírny je možné najít v několika verzích. Buď podle společnosti, které patří - King Car Distillery, nebo podle jejich hlavní značky whisky - Kavalan Distillery, případně kombinací obou - King Car Kavalan Distillery.

V palírně King Car / KavalanV palírně King Car / Kavalan

Typy

Jedním z produktů palírny je single malt whisky King Car Conductor. Podle informací, co jsem našel, bylo vyrobeno již několik plnění této whisky. U posledního plnění (2012) byla procenta zvýšena na 46% a whisky je non-chill filtered. Whisky King Car je namíchána z whisky, která dozrávala v osmi různých sudech.

Hlavním produktem palírny je whisky s názvem Kavalan.

King Car Conductor Single Malt 46%King Car Conductor Single Malt 46%King Car Conductor Single Malt 46%King Car Conductor Single Malt 40%

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

King Car Conductor Single Malt 46%King Car Conductor Single Malt 46%:
Poznámky z ochutnávky v roce 2018-WLP2018:
Aroma je celkem jemné, ale také obecně whiskové, bez nečeho, co by příjemně zaujalo, za to s nepříjemně tam vykukuje něco, co připomíná ředidlo?, levný výčepní umělý alkohol?, syntetiku?, no prostě nic moc. První dojem v chuti je štiplavost, pak i lehká sladkostm lehké ovoce, lehké dřevo, ale ta šiplavost/kořenitost to dost přebíjí, těžko se mi v ní ty chutě hledají. Tahle whisky prostě štípe. (2.18.2018-WLP2018)

v knize Svět whisky hodnotí:

King Car Conductor Single Malt 46%King Car Conductor Single Malt 46%:
Banány se ve svěží vůni spojí s jablky a květinovými tóny. Ve smyslné chuti pak banány zesílí a přidá se kokosové mléko a vanilka.

Recenze na whisky.nethar.cz:

Kavalan King Car Conductor

Webové stránky palírny:

Etiketa King Car Conductor Single Malt 46%Etiketa King Car Conductor Single Malt 46%Etiketa King Car Conductor Single Malt 40%

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 22.04.2021