značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » skotsko » single malt » highland 

  tisk textu

GLEN TURNER

Pod názvem Glen Turner se lze setkat se single malt i blended malt whisky. Jejich značení je celkem zmatečné, některé láhve změnily etiketu z blended malt na single malt a obsahově (dle porovnání) zůstaly prý stejné. Nezkoušel jsem, ani nebudu a nestojí mi to za pátrání.

Jako výrobce je uvedena Glen Turner Distillery, což ovšem není palírna, ale pouze společnost. Nikde není uvedeno ve které palírně byla vyrobena, podle některých zdrojů byla prý dříve stáčena ve Francii (dnes to již možné není). Na etiketě bylo (ta recenzovaná v roce 2005) uvedeno pouze distilled and matured in Scotland, nikoliv bottled, takže je to možné, že to tak tehdy bylo. Ale v základu je to u této whisky asi jedno. Obecně se o této whisky nedá nikde najít moc informací.

Jedná se o supermarketovou značku, u nás se objevuje například v Bille. Obecně bych asi nedoporučovat to kupovat.

Glen Turner 12letáGlen Turner 18letá

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (Whiskyonline.cz):

Glen Turner 18letáGlen Turner 18letá 40%:
Poznámky z ochutnávky v roce 2005:
Při jedné ochutnávce jsem měl možnost ochutnat 18letou verzi této whisky. Vzhledem k ceně a nejasnému původu se jedná spíše o single malt whisky určenou pro super a hyper markety. Dá se říci, že takto bych si i čistě komerční whisky tohoto typu představoval - První dojem byl celkem příjemný, ale celkově se jednalo o velmi jednoduchou, nenáročnou a nezajímavou whisky, kterou žádný znalec neocení a i pro začátečníky jsou to spíše vyhozené peníze. Je dělaná, tak aby chutnala na první dojem, jinak je ale strašně povrchní, prázdná, o ničem. Podle svých poznámek zjišťuji, že mi nestála ani za to, abych si udělal pár poznámek o jejím aroma či chuti. (21.11.2005)

Recenze na whisky.nethar.cz:

Glen Turner 12 yo

Glen Turner Heritage Double Cask

Glen Turner Heritage Double Wood

Glen Turner Heritage Double Cask Port

Etiketa Glen Turner 12letá 40%Etiketa Glen Turner 12letá 40% (zadní etiketa)Glen Turner 18letá (krabice)

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 07.03.2023