značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » skotsko » blended malt 

  tisk textu

GLEN TURNER

Pod názvem Glen Turner se lze setkat jak se single malt whisky, tak s blended malt whisky. Jejich značení je celkem zmatečné, některé láhve změnily etiketu z blended malt na single malt a obsahově (dle porovnání) zůstaly prý stejné. Nezkoušel jsem, ani nebudu a nestojí mi to za pátrání.

Jedná se o supermarketovou značku, u nás se objevuje například v Bille. Obecně bych asi nedoporučovat to kupovat.

Glen Turner Heritage Double Wood Madeira Cask Finish Blended Malt 40%Glen Turner 8letáGlen Turner 8letá 40%Glen Turner 12letá

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

Glen Turner Heritage Double Wood Madeira Cask Finish Blended Malt 40%Glen Turner Heritage Double Wood Madeira Cask Finish Blended Malt 40%:
(L406257A 14:50, dostal jsem ji cca v 2017)
Aroma v prvním dojmu celkem jemné a příjemně působící. V druhém už to taková sláva není. Když tam člověk zkouší něco najít, tak toho začíná litovat. Hodně optimisticky se tam snažím vidět trochu sladkosti a ořechů. V realitě to ale vše přebíjí houbová zatuchlost - vlhké plesnivějící dřevo a na něm začínají růst houby. Na hladině žádné plísně neplavou, má to 40%, tak je naděje, že v tom ani žádné nežijou, tak to risknu ochutnat. V chuti to vlhké dřevo s plísní a houbama cítit je, ale hořkost se snaží o to, aby to člověk tolik nevnímal. A ta houba je i v dokončení. Ale fuj. Sklenička se dopít nedá. (28.8.2021)
Etiketa Glen Turner 12letázadní Etiketa Glen Turner 12letá

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 28.08.2021