značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » skotsko » single malt » highland 

  tisk textu

INCHMOAN

Inchmoan je single malt whisky vyráběná v palírně Loch Lomond.

V palírně Loch Lomond se vyrábí nejen whisky pod stejnojmenným názvem, ale i další whisky. Nejznámější na trhu jsou asi Inchmoan a Inchmurrin, jenže vzhledem k různému stylu etiket jsou někdy zařazovány pod těmito názvy a někdy pod názvem Loch Lomond. Aktuálně (přelom roku 2021/22) se vracejí na etiketě k výraznému označení Loch Lomond a případně menšímu Inchmoan a Ichmurrin.

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

Inchmoan 12letá Peated 46% (Loch Lomond)Inchmoan 12letá Peated 46% (Loch Lomond):
Poznámky z ochutnávky vzorku:
Nasládlá kouřová rašelina. Ovoce, až trochu převoněná, až vlezlá. Parfémovaná. Vlhké dřevo. Aroma mi nepřišlo až tak hluboké. V chuti sladkost, nakouřenost, ovocnost, kořenitost, nijak hluboká, spíš povrchní dojem. Dokončení v duchu nakouřené sladkosti a mentolky. Celkově mi přišla trochu povrchní bez hloubky. (30.5.2021 - naslepo, vzorky "Král peatu")
Inchmoan 12letá Peated 46% (Loch Lomond)Nasládlá kouřová rašelina, zralé ovoce, až převoněná a z druhé strany se ve vůni ukazuje trochu zatuchlost vlhkého dřeva, alkoholovitost. Chvílema celkem sladce voní, chvílema teda moc ne. V chuti znatelně jemnější, sladkost, nakouřenost, ovocnost, kořenitost. Ustoupila nakouřenost, byť tam v pozadá stále je, více prostoru dostala ovocná sladkost. V dokončení se ten kouř opět přihlásí, následovaný sladkostí a uzavírají to mentolky. Celkově je taková "zvláštní", ale nijak hluboká, což jí dost ubírá. (22.8.2021)
Inchmoan 12letá Smoke & Spice 46% (Loch Lomond)Inchmoan 12letá Smoke & Spice 46% (Loch Lomond):
Poznámky z ochutnávky vzorku z Adventního kalendáře 2021:
V aroma nejdříve lehce kouřící a hořící ohořelé dřevo, přidává se sladkost ovoce, které se peče na tom hořícím dřevě. Lehké koření a travní ostrost. Celkem příjemné, kombinace lehkého kouře a sladkosti. V chuti kořenitá sladkost. Chuť vůbec neodpovídá vůni. Sladce štípe, dole se převaluje kouř, až trochu k uzenosti a spálenosti. Ale dál už moc zajímavá není. V dokončení ukáže tu kořenitost a trochu si štípne a ještě k tomu přidá lehký kouřový nádech. (6.12.2021)

The Izzi Pub - Peter Praženka

Adventní kalendář 2021: 6 December Loch Lomond

Recenze na whisky.nethar.cz:

Inchmoan 12 yo

.

Webové stránky palírny:

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 07.03.2023