značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » skotsko » single malt » nezařazeno 

  tisk textu

MACLEOD'S

Společnost Ian Macleod Distillers uvedla na trh plnění regionálních whisky pod názvem MacLeod's.
Palírna původu není uvedena.

Samotná společnost byla založena v roce 1936 jako Ian Macleod & Company Ltd. Postupně v jejich portfoliu přibyly míchané whisky Isle of Skye a King Robert II. V roce 1984 společně s J&G Grant Distillers založili společnost Broxburn Bottlers, která vlastní plnící linku. Od roku 2003 vlastní palírnu Glengoyne a přejmenovala se na nynější Ian Macleod Distillers. V roce 2006 stvořili Islay single malt whisky Smokehead. Od roku 2011 vlastní palírnu Tamdhu a od roku 2017 palírnu Rosebank, kde se hovoří o jejím opětovném uvedení do provozu.

Jako hlavní produkty společnosti jsou single malt whisky z jejich palíren Glengoyne a Tamdhu a Islay single malt whisky Smokehead. Dále pak míchané whisky King Robert II a Isle of Skye.
Vyrábí několik značek regionálních single malt whisky - 'As We Get It', Macleod's. Dále pak značky Shieldaig a Hedges & Butler (pod stejným názvem nalezneme u obou také míchanou whisky od stejného výrobce), které jsou plněné s označením regionu, ale bez uvedení palírny. Pod hlavičkou Chieftain's jsou nezávislá plnění, kde je palírna původu uvedena (proto zde přímo tuto značku nenajdete, jednotlivá plnění jsou u svých značek). Blended malt whisky Sheep Dip a The Six Isles. A dále větší množství méně známých míchaných whisky - Black Shield, Clan Macleod, Dunfife, Glenshire, Hedges & Butler, Langs, Major Gunn's, Marshal, Maxwell, Pig's Nose, Queen's Seal, Scottish Stag a Shieldaig.
V jejich portfoliu jsou vedle whisky i další nápoje, např gin, vodka nebo rum (např jméno King Robert II najdeme nejen u whisky, ale i u ginu, vodky a rumu).

MacLeod´s Highland Single Malt Scotch WhiskyMacLeod´s Speyside Single Malt Scotch WhiskyMacLeod´s Islay Single Malt Scotch Whisky

na začátek stránky

Charakteristiky

Recenze na whisky.nethar.cz:

Macleod's Single Highland Malt 8 yo

MacLeod's Single Island Malt 8 yo

MacLeod's Single Islay Malt 8 yo

MacLeod's Single Lowland Malt 8 yo

Macleod's Single Speyside Malt 8 yo

Macleod's Highland Single Malt

Macleod's Speyside Single Malt

.

Webové stránky výrobce:

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 10.07.2021