značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » neurčeno 

  tisk textu

PS PURE WHISKY

Na českém trhu se kolem roku 2005 objevila whisky pod názvem PS Pure Whisky. Mnoho informací o ní není, ale shrnutí "pravděpodobně je to whisky a stojí cca 150,- Kč" řekne asi většinu. Jako výroce je uváděn belgické Sodiko, známé velmi levnými produkty.

Patří k lahvím, které netuším, kde se tu vzaly, objevil jsem je při úklidu a předtím, než je vyhodím, tak je risknu ochutnat a napsat k nim vyjádření.

Proč je na WOL i takováto whisky? Abyste se zamysleli nad tím co kupujete, za 150,- Kč (ani 200,-) opravdu nelze koupit ani přijatelnou blended whisky (o kvalitní nemluvě). Pokud se někdo chce seznámit s nápojem nazývaným whisky a začne touto značkou, tak se nelze divit, že má pro popis whisky dále pouze hanlivá slova a nikdy nepochopí, jak to někdo může pít.

Složení této whisky je popsáno jako: whisky vyrobená ze sladového obilí a 55% Skotsko, 45% Kanada. Na přední etiketě je pak nepřehlédnutelné blended whisky, scotch & canadian.
Je možné, že by tím splňovala i označení jako kanadská whisky, ale nechám ji v této neurčené kategorii a nebudu Kanadě kazit jméno tímto.

Na trhu se předtím objevily i další podobné whisky - Peter Scott označená jako skotská míchaná whisky a Peter S. označená jako whisky řezaná obsahující kanadskou whisky a Malt whisky atd.

PS Pure Whisky 40%

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (Whiskyonline.cz):

PS Pure Whisky 40%PS Pure Whisky 40%:
Prázdný smrad levného chlastu s pozadím čistících prostředků. Nečuchatelné. A nepitelné, prázdné, nijaké a umělohmotným koncem. Fuj. (22.12.2019)
Etiketa PS Pure Whisky 40%Etiketa PS Pure Whisky 40%zadní Etiketa PS Pure Whisky 40%zadní Etiketa PS Pure Whisky 40%

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 22.12.2019