značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » skotsko » blended » blended M-Q 

  tisk textu

PETER SCOTT

Na českém trhu se kolem roku 2000 objevila whisky pod názvem Peter Scott. Mnoho informací o ní není, ale shrnutí "pravděpodobně je to whisky a stojí cca 150,- Kč" řekne asi většinu. Jako výroce je uváděn Mülhoff, Pabst und Richarz GmbH z německého Elsflethu vyráběnou pro Berentzen Distillers.

Patří k lahvím, které netuším, kde se tu vzaly, objevil jsem je při úklidu a předtím, než je vyhodím, tak je risknu ochutnat a napsat k nim vyjádření.

Proč je na WOL i takováto whisky? Abyste se zamysleli nad tím co kupujete, za 150,- Kč (ani 200,-) opravdu nelze koupit ani přijatelnou blended whisky (o kvalitní nemluvě). Pokud se někdo chce seznámit s nápojem nazývaným whisky a začne touto značkou, tak se nelze divit, že má pro popis whisky dále pouze hanlivá slova a nikdy nepochopí, jak to někdo může pít.

Na trhu se objevila v několika variantách, přičemž zařazení do kategorie - skotské míchané whisky - splňuje pouze varianta s černou etiketou. Ta je označována jako "Old Scotch Whisky Blended" a podle popisu obsahuje: skotská whisky, Malt whisky, skotská Grain whisky, karamelový cukr, voda, země původu: Skotsko.

Varianta s červenou etiketou je nazvána Peter S. (stejný styl etikety) a ve složení se lze dočíst: Whisky řezaná - složení: kanadská whisky, Malt whisky, rafinovaný kvasný líh, karamelové barvivo, cukr, země původu: Německo. (opět Mülhoff, Pabst und Richarz GmbH z německého Elsflethu)

Později (cca 2005) se na trhu objevila whisky s označení PS Whisky, zda má něco společného s touto whisky, či zda ji nahrazuje nevím, ale je to asi celkem jedno.

Peter Scott 40%

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (Whiskyonline.cz):

Peter Scott 40%Peter Scott 40%:
Obyčejnej prázdnej smrad levného chlastu. To ani nijak nesmrdí, to je prostě neutrální. Plusové body za to, že takto levný destilát nesmrdí jako ředidlo/denaturák/čistící prostředky. Chuť podobně prázdná, možná lehce navoněná/naředěná něčím, co jí tomu dalo velmi slabý nádech whisky (asi vedle sebe stály ve skladu, tak to trochu načichlo). Kladně se to hodnotit nedá, ale čekal jsem to podstatně horší (z těch nižších mám ale stále opravdu strach). (22.12.2019)
Etiketa Peter Scott 40%zadní Etiketa Peter Scott 40%

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 22.12.2019